Piątek, 27 kwietnia 2018. Imieniny Sergiusza, Teofila, Zyty

Wystawę zakończy wspólny koncert. I warsztaty malarstwa

2017-01-09 16:12:20 (ost. akt: 2017-01-09 20:26:17)
Janusz Bieńkowski (w centrum) łączy bluesowe dźwięki gitary z pędzlem i płótnem.

Janusz Bieńkowski (w centrum) łączy bluesowe dźwięki gitary z pędzlem i płótnem.

Autor zdjęcia: Dorota Gawerska

Do końca stycznia można oglądać wystawę malarstwa Janusza Bieńkowskiego. Dla tych, którzy są zainspirowani zgłębieniem techniki wykonania obrazów organizatorzy - Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan” - przygotowali warsztaty malarstwa temperowego zwieńczone wspólnym muzykowaniem.

Janusz Bieńkowski łączy bluesowe dźwięki gitary z pędzlem i płótnem. Uprawia malarstwo olejne i temperowe. Jego ulubione tematy to pejzaż i martwe natury. Przez lata jako dyrektor szkoły w Sątocznie aktywizował młodych ludzi. Uczył ich wyrażania siebie poprzez śpiew, grę na instrumentach, malowanie.

– 22 grudnia 2016 roku w naszym domu kultury mieliśmy okazję usłyszeć i zobaczyć sztukę Janusza Bieńkowskiego. Jego prace można oglądać i kupić do końca stycznia w Galerii Dolnej. Natomiast dla tych, którzy pragną bardziej zgłębiać muzyczno-malarski warsztat artysty zapraszamy do nas 26 stycznia – zachęca Marlena Szypulska, Dyrektor Powiatowego Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie.

Co nas czeka w czwartek 26 stycznia w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” przy ul. Pocztowej 13? O godzinie 16. w Galerii Dolnej rozpoczną się warsztaty malarstwa temperowego pod okiem Janusza Bieńkowskiego. Natomiast o godz. 19. spotkanie zakończy muzyczno-malarski Jam Sessions autora, uczestników warsztatów i gości.

– Nie zapomnijcie wziąć swoich instrumentów. I uwaga, udział w warsztatach jest bezpłatny. Już teraz zgłaszajcie swój udział. Myślę, że będzie to dla was owocny czas – podkreśla Marlena Szypulska. Zgłoszenia udziału w warsztatach można dokonać osobiście w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie przy ul. Pocztowej 13, telefonicznie (0 89) 752 35 08 lub e-mailem: kontakt@czerwonytulipan.ketrzyn.pl

Ewa Brzostek/Radio Barcja
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages