Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Trzech króli w... przeręblu

2017-01-06 20:00:16 (ost. akt: 2017-01-06 19:04:00)
Minus 17 stopni to pogoda wymarzona dla morsa.

Minus 17 stopni to pogoda wymarzona dla morsa.

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

W piątek, 6 stycznia na termometrach dochodziło do -17 stopni, a mimo to kilkuosobowa grupa Kętrzyńskich Morsów przy "Pałacyku" w Gierłoży dobrze się bawiła, kapiąc w lodowatej wodzie. Jeden z tych śmiałków - Wojciech Łabieniec - dał się nawet namówić na krótką rozmowę z nami.

Czy te -17 stopni mrozu dla Morsa to już warunki ekstremalne?
— Generalnie -17 stopni to wymarzona temperatura dla morsa. Ważne, aby było poniżej zera. Mój osobisty "rekord" to -29. Jak na razie nie było zimniej. Przynajmniej nie u nas, niestety (śmiech).

A co Ci daje kąpanie się w przeręblu?
— Kąpiele w przeręblu dają mi radość, ale przede wszystkim zdrowie. Mniej choruję na krtań, co kiedyś było moim problemem. Tego nie da się precyzyjnie opisać, bo na każdego to działa inaczej. Na pewno kąpanie podnosi też odporność i daje fajny sposób na spędzenie wolnego czasu i urozmaicenie zimowych dni.

Obecnie zimy nie sprzyjają Wam chyba tak, jakbyście sobie życzyli. Jak radzicie sobie, kiedy już w styczniu czy lutym robi się... ciepło?
— Ja się kąpię cały rok, nawet jak temperatury są na plusie i jak nie ma mrozu. Ważne, że jest fajna zabawa i aktywnie spędzam czas wolny.

Orientujecie się na bieżąco w pogodzie? Jakie są Wasze plany na najbliższy czas?
— Na najbliższy czas, czyli niedziele, są organizowane wspólne kąpiele. Jest sporo amatorów takiego spędzania czasu. W najbliższą niedzielę (8.01) będziemy gościć zaprzyjaźniony klub i będzie - jeśli pogoda pozwoli - kulig. Podczas morsowania jest ognisko i ciepła herbata, jest fajnie - domowa atmosfera. I zawsze tylko "modlimy się", aby aura dopisała. Tzn. żeby temperatura była minusowa.

Chociaż z pozoru na to nie wygląda, ale przecież propagujecie... zdrowy tryb życia. Co powinni wiedzieć ci, którzy się jeszcze z Wami nie kapali?
— Polecam wszystkim takiego spędzania zimy... Sanki, łyżwy i narty to nie jedyne atrybuty tej pory roku. Zapraszamy w każda niedziele o godz. 13:00 na nasza plażę, na "Morsówkę".
A jak nam pozwala pogoda to często organizujemy kuligi.

http://m.wm.pl/2017/01/orig/wojt-us-357489.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages