16 grudnia zagrają o możliwość walki o prymat w województwie

2016-12-06 13:02:22(ost. akt: 2016-12-07 09:19:34)

Autor zdjęcia: Jarosław Charkot

Dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie wzięły udział w mistrzostwach rejonu w piłce ręcznej. Turniej odbył się w Bartoszycach. Młode piłkarki ręczne awansowały do półfinałów wojewódzkich.
W meczu decydującym o awansie szczypiornistki z Wilkowa pokonały SP 5 Kętrzyn 12:4, ale w meczu o I miejscu po "szalony meczu" przegrały z SP 1 Bartoszyce 11:12. Dziewczynki z Wilkowa mecz z drużyną Bartoszyc, na co dzień grającą w lidze wojewódzkiej zaczęły bardzo bojaźliwie i przegrywały do przerwy 3:5. W przerwie zrozumiały, że przeciwnik nie gra nic wielkiego i szybko osiągnęły prowadzenie 10:6.

W końcówce zabrakło jednak wyrachowania i umiejętności gry na czas. Do tego doszły 4 nierzucone rzuty karne i kary minutowe (jedna nawet podwójna) i skończyło się wynikiem 11:12. Już 16 grudnia w półfinałach wojewódzkich wilkowianki będą miały okazję do zrewanżowania się koleżankom z Bartoszyc.

Awans uzyskały: Daria Książek, Olga Ogłodzińska, Paula Staniszewska, Maryla Kowalczyk, Daria Koziorzemska, Oliwia Kuberska, Julia Bach, Julia Szara, Julia Modzelan i Zofia Kuczyńska.