Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

"Budowlanka" nie śpi

2016-12-05 18:15:13 (ost. akt: 2016-12-05 18:20:06)

Autor zdjęcia: Powiatowe Centrum Edukacyjne

"Izolacja części podziemnych budynków", to temat przewodni szkolenia które odbyło się 24 listopada w naszej szkole. Prelekcję prowadził Sławomir Brzezicki - przedstawiciel techniczno-handlowy firmy IZOHAN - wiodącego producenta nowoczesnych materiałów do hydroizolacji oraz chemii budowlanej w Polsce.

Celem szkolenia było zapoznanie uczniów z problemami podczas robót budowlanych związanych z izolacją części podziemnych budynków, czyli tych, które stykają się z gruntem.

W części teoretycznej spotkania pan Sławomir przedstawił zakres produkcji oraz omówił zastosowanie materiałów produkowanych przez firmę IZOHAN. Uczniowie zapoznali się z zadaniami izolacji oraz poznali rozwiązania systemowe, które skutecznie chronią fundamenty budynków przed zawilgoceniem.

Najlepszą metodą uczenia się są zajęcia praktyczne, tak więc po części teoretycznej przeszliśmy do ćwiczeń praktycznych. Do ćwiczeń zastosowane zostały produkty
do izolacji fundamentów w systemie bezspoinowym dyspersyjnym (wodorozcieńczalnym).

Uczniowie dzielnie wykonywali prace związane z przygotowaniem produktów
i ich aplikacją na naszym mini-poligonie budowlanym. W efekcie ich pracy wcześniej przygotowane podłoże zostało zagruntowane środkiem Izohan Izobud WA, a następnie zaizolowane dwuskładnikową elastyczną masą Izohan Izobud WM 2K.
Uczniowie ćwiczyli bardzo sumiennie, co zauważył i podkreślił nasz trener. Na zakończenie ustaliliśmy, że tematem następnego spotkania będzie izolacja tarasów i balkonów. Ale o tym już niedługo w kolejnym artykule :)

Jakub Skopek kl.I TLB
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Najlepsi

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages