Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Dawno, dawno temu...

2016-12-04 13:21:42 (ost. akt: 2016-12-04 13:25:26)

Autor zdjęcia: Monika Szymańska

W naszym kolejnym spotkaniu z książką w cyklu „Czytam, bo lubię” prezentujemy książkę „stąd”, z Ketrzyna. W dodatku napisana przez dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. A przedstawi nam ją dyrektor Powiatowego Domu Kultury „Czytam, Czerwony Tulipan” w Kętrzynie - pani Marlena Szypulska.

Prostota idei zawartej w książce „Dawno, dawno temu… czyli dzieci piszą bajki dla dzieci!” jest zachwycająca. Jest to wspaniały przykład na to, że proste pomysły są najlepsze. Jaka jest na nie recepta? Nie przeszkadzać. Wspierać, ale przede wszystkim nie przeszkadzać.

Trzymam w rękach kolorową księgę bajek. Pełną historii dziecięcej wyobraźni. Pouczających, barwnych, wywołujących emocje i refleksje. To książka o pragnieniach i dziecięcych marzeniach ubranych w opowiadania, wobec których trudno pozostać niewzruszonym. Jak ta o niebieskich truskawkach, gdzie kosmici są uszczęśliwieni smacznym posiłkiem…

Dzieci do nas mówią w tych bajkach o swoich tęsknotach, zranieniach, o lękach i obawach. Mówią o trosce o najbliższych. Wołają o ciepło, normalność.

Książka jest ilustrowana autorskimi rysunkami małych autorów. Naszych dzieci! Kętrzyńskich! Nie może więc zabraknąć jej w naszych domowych biblioteczkach. Bo ta książka, to nie tylko papier nadrukowany kolorami. To miłość i pasja do dzieci, z którymi się pracuje, to również zaangażowanie i upór wielu ludzi, bez których ten projekt finalnie nie mógłby powstać.

Projekt Moniki Szymańskiej, nauczycielki Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kętrzynie przeszedł swoje trudy na różnych etapach, tym bardziej więc warto zapoznać się z efektami. Tak od siebie dodam też, że bajki te będą czytane na antenie Radia Barcja (www.radiobarcja.fm) przez ich autorów, czyli dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kętrzynie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages