Sebastian Niemiec z pucharem Polski w zapasach w stylu wolnym

2016-11-30 18:43:18(ost. akt: 2016-11-30 16:50:30)
Sebastian Niemiec na najwyższym podium Międzynarodowego Pucharu Polski kadetów i juniorów w zapasach w stylu wolnym.

Autor zdjęcia: Krzysztof Kania

Podczas I Międzynarodowego Pucharu Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu wolnym, który odbył się w Kraśniku bardzo dobrze spisali się zapaśnicy GLKS Orzeł Karolewo.
Turniej w Kraśniku był jednocześnie jubileuszowym XXV Międzynarodowym Turniejem o Puchar Ziemi Kraśnickiej. W zawodach wzięło udział blisko 240 zawodników z Polski, Rosji, Białorusi, Litwy – 3 drużyny, Niemiec – 2 drużyny, Słowacji oraz Kanady. Gminny Ludowy Klub Sportowy Orzeł Karolewo reprezentowało 5 zawodników.

Najlepiej z naszych spisał się Sebastian Niemiec, który wśród kadetów w kategorii 85 kg zajął 1. miejsce. Inny z kadetów - Kasjan Czubaszek - w kategorii 69 kg uplasował się na 8. miejscu, natomiast jego kolega, Karol Majorowski w kategorii 76 kg zajął 14. lokatę.

Juniorzy Orła również spisali się całkiem nieźle. Maciej Sienkiewicz w kategorii 96 kg stoczył w sumie 4 walki, z czego aż 3 z zawodnikami zagranicznymi. Najpierw przegrał z pochodzącym zza naszej zachodniej granicy trzecim zapaśnikiem Mistrzostw Świata, ale wygrał z mistrzem Słowenii i zawodnikiem ze Staszowa. W walce o brąz nie sprostał jednak Białorusinowi i ostatecznie zajął 4. miejsce. Z kolei Adam Gnatkowski startujący w kategorii 74 kg zajął 16. miejsce.

- Zawody stały na bardzo wysokim poziomie co świadczy ilość uczestników oraz ekip zagranicznych - mówi trener Krzysztof Kania.