Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Młodziczki Wilczka lepsze od koleżanek z MKS MOSiR

2016-11-22 13:41:50 (ost. akt: 2016-11-22 14:08:04)

Autor zdjęcia: Edward Szudzich

W drugiej kolejce ligi wojewódzkiej w siatkówce młodziczek, rozegranej w Gołdapi (19.11) dobrze poradziły sobie młode siatkarki Wilczka Wilkowo, awansując o grupę wyżej. W swojej grupie utrzymały się natomiast młodziczki MKS MOSiR Kętrzyn.

Zawodniczki rocznika 2002 i młodsze tworzą pięć grup, w których turnieje rozgrywane są systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Zwycięzca turnieju awansuje do wyższej grupy, a ostatnia drużyna spada do niższej.

Młode siatkarki Wilczka ligowe rozgrywki rozpoczęły w IV grupie. Po pierwszym turnieju zajęły 2. miejsce i na awans o szczebel wyżej musiały powalczyć w kolejnym. W II kolejce w Gołdapi młode wilkowianki grały z MKS MOSiR Kętrzyn, UKS Olimp Bartoszyce II i UKS Jantar Gołdap, wszystkie mecze wygrywając po 2:0. W kolejnej turze (26.11) jadą do Lidzbarka Welskiego, gdzie ich przeciwnikami będą LKS WEL Lidzbark, UKS „Bociek” Górowo Iławeckie i UKS „Green Volley” Ełk.

Skład Wilczka LUKS Wilkowo:
Iga Dębska, Anastazja Koch, Klaudia Konarska, Magda Korpalska, Kornelia Kuberska, Oliwia Lisek, Weronika Obolewicz, Wiktoria Sachryń, Julia Siemaszko, Maja Wojciechowska i Pola Siemaszko (kapitan drużyny). Trenerem jest Edward Szudzich.

W Gołdapi młode siatkarki MKS MOSiR Kętrzyn przegrały nie tylko z Wilczkiem, ale dały się też pokonać rówieśnicom z UKS Jantar Gołdap (1:2). Na pocieszenie jednak wygrały z rezerwami UKS Olimp Bartoszyce (2:1) i utrzymały się w grupie IV. Mniej szczęścia miały natomiast ich koleżanki z rezerw, które w turnieju grupy V przegrały z UMKS FPP Mikro Ełk i UKS Green Volley Ełk II i zajmują ostatnie miejsce w rozgrywkach.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages