Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Policjanci podsumowali weekend w powiecie

2016-11-21 13:49:25 (ost. akt: 2016-11-21 17:36:31)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Tak często, jak to tylko możliwe policja stara się docierać z apelem o rozsądną jazdę, a za taką uważa się kierowanie pojazdem przestrzegając przepisów ruchu drogowego oraz kultury na drodze. Niestety wciąż nie brakuje kierowców, którzy ze spełnieniem tych zasad mają ogromny problem lub po prostu wyraźnie je bagatelizują.

Kętrzyńscy policjanci codziennie patrolują drogi powiatu dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu. I choć do wielu kierowców po kontroli nie można mieć większych zastrzeżeń, tak wciąż zbyt duża liczba kierowców kończy swą jazdę przedwcześnie oddając swe prawo jazdy stróżom prawa. I nie badania techniczne są tutaj główną przyczyną, a prowadzenie pojazdu na „podwójnym gazie”. Największym zmartwieniem nie jest utrata prawa jazdy czy odpowiedzialność karna, tylko zagrożenie na jakie narażone są postronne osoby czy też sam kierujący.

Dobitnym tego przykładem są statystyki z ostatniego weekendu na kętrzyńskich drogach. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. W pierwszym przypadku policjanci z Komisariatu Policji w Reszlu na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi. Kiedy funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 21-letniego mieszkańca gminy Szczytno okazało się, że jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma 0,4 promila alkoholu w organizmie. W drugim przypadku policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego na trasie Stara Różanka- Kętrzyn zatrzymali kierującego motorowerzystę. Jak się okazało kierujący jednośladem był nietrzeźwy. W tym przypadku badanie wykazało, że 43-latek ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Dodatkowo od piątku policjanci z powiatu kętrzyńskiego nałożyli 85 mandatów karnych w główniej mierze za przewinienia w ruchu drogowym z czego najwięcej za przekroczenie dozwolonej prędkości. Znalazły się w tej grupie również osoby, które nie stosowały się do znaków drogowych czy nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa, a także tacy którzy nie mieli przy sobie wymaganych dokumentów.

Podczas tylko tego weekendu funkcjonariusze zatrzymali 4 dowody rejestracyjne pojazdów, z tego trzy za brak aktualnych badań technicznych oraz jeden kierowcy, którego pojazd zagrażał porządkowi ruchu.

Policjanci, jak tylko mogą kształtują bezpieczeństwo na drogach, ale by było ono całkowicie realne potrzebny jest zdrowy rozsądek i przestrzeganie przepisów przez kierowców. Wielu z nich rezygnuje z tej zasady decydując się na jazdę na „podwójnym gazie”.

Pamiętajmy, że wypadki drogowe powstają z nieodpowiedzialności, braku uwagi oraz nieprzestrzegania przepisów. Przepisy drogowe mają ułatwiać życie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Świadomy i odpowiedzialny kierowca i pieszy szanują przepisy i przestrzegają je. Dostosowanie prędkości do istniejących ograniczeń oraz do warunków drogowych w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa. Przekraczanie prędkości, nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej, przekraczanie jezdni w miejscu niewyznaczonym to najczęstsze błędy, będące zarazem przyczyną największej liczby tragedii drogowych. Stosowanie się do wszystkich przepisów, a zwłaszcza przepisów drogowych, to szanowanie prawa, siebie i innych.

Źródło: KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ketrzyniak #2118497 | 178.118.*.* 22 lis 2016 22:46

    Brawo POLICJA znowu macie super osiągnięcia.. Aby tak dalej zatrzymujecie pijanych rowerzystów tyle potraficie

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages