Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Bolesna porażka Tytana

2016-11-19 11:21:21 (ost. akt: 2016-11-19 11:21:50)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

Zawodnicy Tytana Łankiejmy wyruszyli 12 listopada do Bań Mazurskich, by zawalczyć o punkty z miejscową Pogonią. Pomarańczowo-czarni nie sprostali jednak zadaniu i ulegli liderom piłkarskiej klasy B aż 5:1.

"Wynik idzie w świat" - mówi stara sportowa maksyma, jednak mimo druzgocącej przewagi punktowej rywali, zawodnicy Mariusza Kragiela nie mają powodów do wstydu. Skazywani przez wielu na porażkę stawili twardy opór, a - po otwierającej wynik spotkania bramce Marka Bednarczyka - po pierwszej połowie to Łankiejmy schodziły na przerwę z jednopunktową porażką. Korzystny rezultat utrzymywał się aż do 60. minuty, kiedy to do głosu zaczęli coraz bardziej dochodzić gospodarze.

- Do tego czasu gra układała się nam bardzo dobrze. Wprawdzie można byłoby mieć nieco zastrzeżeń do postawy sędziego, który dyktował nam kartki za byle przewinienie, a milczał w przypadku wyraźnych fauli po stronie przeciwnej, jednak i sami przyczyniliśmy się do własnej porażki - mówi trener Kragiel, nawiązując m.in. do sytuacji, w której golkiper Tytana próbował efektownego dryblingu, a który zakończył się kompletnie niepotrzebną stratą bramki.

- Później wszystko potoczyło się bardzo szybko i nim się obejrzeliśmy, było już 5:1. Pozostał niedosyt po niewykorzystanych sytuacjach bramkowych. Biorąc jednak pod uwagę, że choroby, kontuzje i wyjazdy wykluczyły z gry kilku naszych podstawowych zawodników, jestem zadowolony z postawy drużyny - dodaje szkoleniowiec.

Tytanowi pozostało w tym roku już ostatnie spotkanie. 20 listopada Łankiejmy mają spotkać się na murawie z Orkanem Sątopy Samulewo, jednak mecz w dalszym ciągu stoi pod wyraźnym znakiem zapytania.

- Wszystko zależy od pogody. Jeśli pojawią się jakiekolwiek opady, płyta boiska kompletnie nie będzie nadawała się do gry. Wtedy pozostanie nam tylko telefon do władz związkowych z prośbą o przełożenie terminu spotkania - podsumowują działacze Tytana.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages