Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Szkoła z Kętrzyna wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu

2016-11-18 13:56:24 (ost. akt: 2016-11-18 16:30:56)

Autor zdjęcia: Powiatowe Centrum Edukacyjne

Konkurs na najaktywniejszą szkolę VIII edycji programu "Otwarta firma" został rozstrzygnięty. W gronie 10 najaktywniejszych szkół w Polsce znalazło się Powiatowe Centrum Edukacyjne w Kętrzynie.

Warto podkreślić, że w tej edycji wzięły udział 553 szkoły. W trakcie programu uczniowie odbyli wiele spotkań z przedstawicielami firm i instytucji: MST, Philips, ZUS, Urząd Skarbowy, WKU i Powiatowy Rzecznik Konsumenta. - Wszystkim licznym „przyjacielom” naszej Szkoły serdecznie dziękujemy i prosimy o dalszą współpracę - mówią w PCE.

Dzięki tym spotkaniom młodzież miała możliwość zetknięcia się z praktykami życia gospodarczego, poznać swoich potencjalnych pracodawców oraz prawa konsumenta. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniach, które były bardzo owocne i przerodziły się w stałe partnerstwo. Jako szkoła, PCE stara się być placówką otwartą na otoczenie i przekuwać szanse w sukcesy swoich uczniów. Koordynatorem wszystkich działań w ramach programu był Ireneusz Cioch, nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Dzięki udziałowi w projekcie szkoła otrzymała możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej, ponieważ celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

PCE w bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednich edycjach, aktywnie włącza się w realizację IX edycji programu. Program Otwarta Firma organizuje w Polsce Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod patronatem Ministra Rozwoju.

Roksana Mleczek klasa ITLB

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Najlepsi

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages