Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Uczennica PCE ze stypendium Prezesa Rady Ministrów

2016-11-17 17:24:40 (ost. akt: 2016-11-17 15:38:03)

Autor zdjęcia: Powiatowe Centrum Edukacyjne

We wtorek, 15 listopada w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczysta gala wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Jedną z wyróżnionych osób była Sylwia Chudek, uczennica Powiatowego Centrum Edukacyjnego.

Według regulaminu kandydatami do wspomnianego wyróżnienia mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży, w których nauka kończy się egzaminem maturalnym. O dyplom może ubiegać się uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem i uzyskał najwyższą średnią ocen w danej szkole lub wykazuje szczególne uzdolnienia w pozostałych dziedzinach wiedzy osiągając, przy tym co najmniej dobre wyniki w nauce.

Powiatowe Centrum Edukacyjne w Kętrzynie reprezentowała Sylwia Chudek z klasy II Technikum Logistycznego. Uczennica uzyskała w zeszłym roku szkolnym średnią ocen 5,6 i wzorowe zachowanie. Poza bardzo dobrymi wynikami w nauce, Sylwia ma na swoim koncie inne sukcesy, w tym III miejsce w wojewódzkim konkursie „Uruchom serce bliźniemu”, I miejsce w powiatowej olimpiadzie wiedzy o zdrowym stylu życia, udział w olimpiadzie z przedsiębiorczości i wojewódzkim konkursie wiedzy o ZUS oraz uczestnictwo w wojewódzkim konkursie historyczno-sportowym z okazji Święta Niepodległości.

Ponadto uczennica PCE chętnie angażuje się w życie społeczne klasy i szkoły, aktywnie działa w kole PCK, bierze udział w akcjach charytatywnych (np. świąteczna zbiórka żywności).

W imieniu dyrekcji, nauczycieli i całej społeczności uczniowskiej gratulujemy Sylwii takiej nominacji. Życzymy, by i w tym roku udało się Jej osiągnąć wysokie wyniki w nauce. Pozostałym uczniom przypominamy słowa Michaela Jordana: "Nic nie jest podawane na tacy – każdy zawsze trafia na jakieś przeszkody po drodze. Kiedy się pojawią, zastanów się jak je pokonać, nie myśl o tym, że to już koniec drogi". A oto recepta na sukces:
SIŁA
UPÓR
KONSEKWENCJA
CIERPLIWOŚĆ
ENERGIA
SYSTEMATYCZNOŚĆ

Magdalena Hubacz
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Najlepsi

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages