Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Polska droga do wolności

2016-11-15 14:37:17 (ost. akt: 2016-11-15 15:13:33)

Autor zdjęcia: Andrzej Sydor

"Droga do wolności”. Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Kruszewcu odbyły się uroczyste obchody 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie klasy szóstej przedstawili uczniom i rodzicom montaż słowno-muzyczny, w którym pokazali drogę do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Szczególny akcent położyli na
Powstania, walkę z germanizacją i rusyfikacją i czyn zbrojny Legionów, którymi dowodził Marszałek Józef Piłsudski.

Poezja połączona z refleksyjną muzyką wprowadziła widzów w stan zadumy i skupienia. Przygotowana przez uczniów inscenizacja była dobrą lekcją historii, która przypomniała zebranym o takich wartościach jak: tradycja, kultura i tożsamość narodowa.
Na zakończenie dyrektor szkoły Olga Wanago podziękowała inspektorowi oświaty Annie Abramowicz oraz rodzicom za przybycie. Z kolei uczniom i opiekunom podziękowała za wspaniały i wzruszający spektakl. Program artystyczny przygotowały Anna Pawluczuk, Ewa Dziemiela i Elżbieta Jarosik.

Andrzej Sydor

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages