Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Wielkie świętowanie na ulicach miasta

2016-11-11 14:20:42 (ost. akt: 2016-11-11 15:12:40)

Autor zdjęcia: Marek Szymański

Obchody Święta Niepodległości w Kętrzynie rozpoczęły się o godz. 10.00 na Placu Piłsudskiego. Społecznicy przygotowali moc atrakcji, nie zapominając także o 659. rocznicy nadania miastu praw miejskich.

W samo południe pod Pomnikiem w Hołdzie Poległym, Pomordowanym i Zamęczonym Polakom - Obrońcom Ojczyzny 1939-1956 kwiaty złożyli przedstawiciele organizacji kombatanckich, samorządowcy, przedstawiciele jednostek sportowych, kulturalnych i oświatowych, służb mundurowych, spółek miejskich oraz uczniowie klas mundurowych. Wcześniej w Bazylice św. Jerzego odbyła się msza w intencji Ojczyzny.
Zobacz także: Świętujemy odzyskanie niepodległości i nadanie praw miejskich Świętujemy odzyskanie niepodległości i nadanie praw miejskich Kętrzyn ma co najmniej dwie okazje, by uczcić dzień 11 listopada. Pierwszą z nich jest 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, drugą 659....

Od rana na Placu Piłsudskiego rozbrzmiewały pieśni patriotyczne śpiewane przez uczniów Zespołu Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej i Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II. Młodzież kwestowała na rzecz Żołnierzy Wyklętych, zaś policjanci, strażacy oraz funkcjonariusze Straży Granicznej prezentowali sprzęt, jakim dysponują. Nie zabrakło pokazów pierwszej pomocy, a dzięki alko- i narkogoglom skutków działania alkoholu i narkotyków.

Kętrzyn ma swoje własne święto - nadanie praw miejskich, dlatego atrakcji nie brakuje przez cały dzień. W godzinach popołudniowych zaplanowano również X Morcinki (Hala MOSiR, godz. 15.00), wystawę "Pejzaż Polski" (galeria KCK, godz. 17.00), inscenizację z okazji dnia św. Marcina (Bazylika św. Jerzego, godz. 18.00), orszak św. Marcina (pochód ulicami miasta z bazyliki do amfiteatru, godz. 18.45), a całość zakończy koncert zespołu wokalnego Sukces i pokaz sztucznych ogni (amfiteatr, godz. 19.00).
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages