Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Mały bucik dla „Czarnego Brata” od kętrzyńskiej młodzieży

2016-10-24 08:56:41 (ost. akt: 2016-10-24 10:39:41)

Autor zdjęcia: Mariola Komosińska

Szkolne Koło Caritas w ZS im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie z okazji Światowego Dnia Misyjnego wsparło akcję „Mały bucik dla czarnego Brata” na rzecz dzieci w Afryce.

23 października jest Światowym Dniem Misyjnym. Z tej okazji wolontariusze SKC po raz drugi przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Mały bucik dla czarnego Brata”, organizowanej przez Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej i Stowarzyszenie Inicjatywa Młodzi Misjom. Zebrano 22 pary niezniszczonych butów dla dzieci w wieku 3-19 lat.

„Afrykańskie dzieci często przez całe swoje dzieciństwo nie mają na nogach choćby najzwyklejszych bucików. Wyjątkiem są jedynie klapki, które zamożne rodziny mogą kupić swoim dzieciom. Najmłodsi noszą je także kiedy są dziurawe i powiązane drutem” (www.diecezja.tarnow.pl). Kontenery z butami trafią do potrzebujących w Republice Środkowoafrykańskiej, Czadzie i Kamerunie za pośrednictwem Wydziału Misyjnego Kurii Tarnowskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję, zwłaszcza p. profesor Annie Szczechowicz-Brasel i Klaudii Wiaterek (IIIc Tek) oraz Dawidowi Manista (IIIc Tek) za pomoc w transporcie paczki na pocztę.

Edyta Wąsik, opiekun SKC
Polub nas na Facebooku:

Źródło: MarKom

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages