MKS Korsze lepszy w derbach powiatu

2016-10-15 14:41:16(ost. akt: 2016-10-15 17:23:52)
O 15.30 w Korszach rozpocznie się pierwszy z trzech derbowych meczów, które czekają nas w najbliższym czasie. Miejscowy MKS podejmie Granicę Kętrzyn. Śledź z nami to, co dziać się będzie na stadionie w Korszach.
Starcie MKS-u z Granicą zapowiadaliśmy w tym miejscu. Z relacją startujemy kilka minut przed meczem, zapraszamy do śledzenia przebiegu meczu z nami.

Aby odświeżyć stronę i wczytać nowe wiadomości wystarczy kliknąć TUTAJ.

MKS Korsze - Granica Kętrzyn 3:0 (2:0)
Adam Krajewski (8), Jacek Miłek (24), Paweł Sawicki (59-k)

MKS: Jaworski - Branicki, Bociej, Sawicki, Solecki, Miłek, Piwiszkis, Cyliński, Kozłowski, Krajewski, Juraniec

- -45' Do meczu pozostały trzy kwadranse. Mamy wieści z Gołdapi, gdzie miejscowa Rominta do przerwy prowadzi z Orlętami Rema Reszel 2:1. Zaczęło się dobrze dla reszelan, którzy od 5. minuty prowadzili po golu Patryka Modzela. Jednak potem do siatki dwukrotnie trafił Bartłomiej Wierzbicki.

- -40' Na mecz z Mazurem wyjechał Wilczek Wilkowo, ale do Pisza nasz jedynak z okręgówki dotrze z małym opóźnieniem. Na trasie awarii uległ pojazd Wilczka, który naprawił... grający trener Rafał Sokołowski. Sokół w Wilczku jest od wszystkiego ;)

- 0' Obie drużyny na boisku. Trener Granicy, a zarazem wiceprezes WMZPN, Mirosław Miller, wręcza odznaczenie Panu Mieczysławowi Wasilewskiemu. Pan Mieczysław to legenda piłki w Korszach, gratulacje!

- 1' Zaczęli. Od początku MKS próbuje przejąć inicjatywę.

- 8' Goool! Adam Krajewski daje prowadzenie gospodarzom!

- 8' Piotr Kozłowski popisał się dokładnym podaniem do Krajewskiego, który przełożył obrońcę i po rękach bramkarza skierował piłkę do siatki. Jest otwarcie!

- 10' A w Gołdapi Orlęta prowadzą z Romintą 4:3!

- 12' Jesteśmy Państwu winni składy. MKS dziś w następującym zestawieniu: Jaworski - Branicki, Bociej, Sawicki, Solecki, Miłek, Piwiszkis, Cyliński, Kozłowski, Krajewski, Juraniec

- 12' Granica: Papliński - Wojnowski, Gan, Miłoszewski, Szymański, M. Rałowiec, Zdankowski, Rotenberg, Roksela, Bobrowski, K. Rałowiec

- 14' Obaj trenerzy obawiali się o stan boiska. Na szczęści nie jest najgorzej, choć - jak to w Korszach o tej porze roku - szału też nie ma.

- 17' Niewiele dzieje się na boisku. Dużo walki, sporo też dyskusji, za to składnych akcji ak na lekarstwo. Bramkarze póki co niemal bezrobotni.

- 22' Ciężko się to dziś ogląda. Podręcznikowe derby - walka, walka, walka. Brakuje akcji podbramkowych

- 24' GOOOOL! Jacek Miłek i 2:0!

- 24' Jedna z nielicznych akcji pod którąś z bramek, piłka nieco przypadkowo trafia do Jacka Miłka, który chyba nieczosto trafił w piłkę. Wyszedł z tego efektowny lob, MKS powiększa przewagę!

- 24' Świetne wieści z Gołdapi - Orlęta wygrały z Romintą 4:3!

- 26' Blisko Korsze! Juraniec dostał piłkę na wolne pole, ale w ostatniej chwili - interwencją poza szesnastką - sytuację ratuje Papliński!

- 27' Mikołaj Rałowiec ukarany żółtą kartką za faul w środku pola

- 30' Jedna z nielicznych akcji gości, Rałowiec osamotniony nie miał z kim rozegrać piłki. Wszystko czyści Jaworski.

- 33' I znów dużo walki w środku pola, za to nic ciekawego pod bramkami. MKS proawdzi 2:0 i taka sytuacja z pewności jest im na ręke. Choć to gospodarze są stroną przeważającą.

- 35' Ależ było blisko bramki kontaktowej! Bobrowski wpadł w pole karne, położył obrońcę i znalazł się sam przed bramkarzem. Z kilku metrów trafił jednak wprost w Jaworskiego, świetna interwencja bramkarza, ale to powinien być gol!

- 40' Rzut wolny dla Granicy, do bramki jakieś 25 metrów. Roksela uderza niecelnie. Ciekawostka - sędzia Rudziński dziś używa... sprayu do odmierzania odległości. Wielki świat ;)

- 43' Jacek Miłek niedokładnie dośrodkował i... był bliski strzelenia gola. Skończyło się na strachu.

- 45' Koniec, do przerwy 2:0 dla gospodarzy.

- 45' Mamy meldunek z meczu Wilkowa. Wilczek, choć przeważa, przegrywa w Piszu 0:1 po golu z karnego. Tam także przerwa.

- 46' Obie drużyny na boisku, za chwilę początek drugiej połowy. Póki co bez zmian.

- 49' Na boisku leży Krzysztof Piwiszkis, pomoc medyczna opatruje mu kolano.

- 50' Odważne wejście w pole karne Cylińskiego, ale wszystko wyjaśnia wychodzący z bramki Papliński.

- 51' Bobrowski z wolnego, w środek bramki.

- 53' Ale blisko Korsze! Miłek niedokładnie przyjął piłkę, gdyby zrobił to lepiej znalazłby się w idealnej sytuacji.

- 55' Otworzyła się gra, tym razem Krajewski wpadł w pole karne Granicy, ale dobrze interweniowali obrońcy gości.

- 55' Miłoszewski groźnie strzelał, minimalnie niecelnie

- 59' Karny! Adam Krajewski zdecydował się na drybling w polu karnym i został powalony na ziemię przez obrońcę!

- 59' Paweł Sawicki pewnie w dolny lewy róg, 3:0!

- 59' Mateusz Papliński wyczuł strzelca, ale był bezradny wobec precyzyjnego, silnego strzału!

- 61' Granica od początku odważniej poczyna sobie w przodzie, ale może się to źle skończyć. Przed momentem z kilku metrów niecelnie uderzył Konrad Juraniec, a była to znakomita okazja!

- 62' Podwójna zmiana w drużynie Granicy. Schodzą: Zdankowski i Szymański, na boisku meldują się: Kacper Parda i Damian Awtuch.

- 64' Blisko Kozłowski, strzał jednak niecelny!

- 66' Zmiana w MKS: za Rafała Soleckiego na placu gry melduje się Mariusz Gąsiorowski

- 70' Spadło tempo meczu, gospodarze całkowicie kontrolują przebieg gry. Granica nie jest w stanie zagrozić bramce Jawora.

- 70' Damian Kielczyk zmienia Tomasza Rotenberga.

- 73' Niecelny strzał jednego z graczy Granicy. Na boisku spokojnie.

- 76' To musiał być gol! Kozłowski wpadł w pole karne i wyłożył piłkę Jurańcowi. Ten miał kilka metrów do pustej niemal bramki, ale nie trafił czysto w piłkę i ta poturlała się w stronę bramkarza. Jak to nie wpadło??

- 76' Marcin Filipowicz zmienia Jacka Miłka.

- 77' Bobrowski wpada w pole karne, ale za długo zwleka ze strzałem lub podaniem. Kończy się na niczym.

- 79' Roksela dobrze do Rałowca, ale tego uprzedza Jaworski.

- 83' Patryk Jędrzejewski zmienia Konrada Jurańca.

- 84' Na boisku już wyczekiwanie na ostatni gwizdek.

- 87' Patryk Obidowski zmienia Krzysztofa Piwiszkisa, kapitana MKS-u.

- 87' Krótko rozegrany wolny, Tomasz Bobrowski uderza, piłka źle odbija się od nierówności, ale na posterunku bramkarz gospodarzy.

- 89' Niezła akcja Granicy, Awtuch kończy ją strzałem z 19. metrów, jednak niecelnym. Chwilę później akcja gospodarzy, strzał Jędrzejewskiego wyblokowany przez obrońcę.

- 90' Marcin Filipowicz wyszedł sam na sam, ale jego strzał z ostego kąta minimalnie minął słupek.

- 90' Koniec! MKS Korsze wygrał z Granicą 3:0!