Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Inspektor oświaty na ślubowaniu pierwszaków

2016-10-03 09:29:41 (ost. akt: 2016-10-03 09:46:53)
Anna Abramowicz, Gminna Inspektor Oświaty (u góry, pierwsza z lewej) podczas ślubowania pierwszaków w Karolewie.

Anna Abramowicz, Gminna Inspektor Oświaty (u góry, pierwsza z lewej) podczas ślubowania pierwszaków w Karolewie.

Autor zdjęcia: Beata Jaświn

W SP w Kruszewcu odbyła się uroczystość ślubowania uczniów I klasy. Uświetnili ją niecodzienni goście: Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn - Anna Abramowicz, a także rodzice i dziadkowie.

Pierwszoklasiści pod okiem wychowawczyni Elwiry Żukowskiej przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny, znajomością rozwiązywania zagadek oraz zasad ułatwiających funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Wszystkie zadania uczniowie wykonali bardzo dobrze.

Zebrani ocenili gromkimi brawami „popisy” uczniów i zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Po uroczystej przysiędze, pasowania na uczniów szkoły dokonała dyrektor Olga Wanago. Jako dowód przyjęcia do SP w Kruszewcu, pierwszoklasiści otrzymali swoje pierwsze legitymacje. Nie obyło się także bez licznych prezentów ufundowanych przez rodziców oraz od kolegów i koleżanek z III klasy.

Aby upamiętnić tak ważne wydarzenie, wykonano liczne zdjęcia, a na koniec zaproszono świeżo pasowanych na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Był to ważny i emocjonujący dzień w życiu młodych adeptów nauki, ale pamiętajmy, że uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie.

Elwira Żukowska

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages