Nasi IV-ligowcy w komplecie w 1/8 Pucharu Polski

2016-09-28 20:55:35(ost. akt: 2016-09-28 21:31:42)
Pucharowy mecz Granicy i Rominty Gołdap odbywał się w strugach deszczu. Piłkarze z Kętrzyna okazali się lepsi i wygrali 3:1.

Trzy zwycięstwa, komplet - taki jest bilans gier drużyn z powiatu kętrzyńskiego w 1/16 Pucharu Polski sezonu 2016/2017. Nie obyło się rzecz jasna bez eksperymentów w składzie i ogrywania juniorów.
W tej fazie rozgrywek startowały trzy drużyny, które w bieżącym sezonie grają w IV lidze. W środę, 28 września swoje mecze wygrali zarówno grający u siebie piłkarze MKS-u i Granicy, jak i goszcząca w Węgorzewie drużyna Orląt.

MKS miał pozornie najtrudniejsze zadanie, gdyż rywalem korszan był występujący w III lidze Huragan Morąg. Na szczęście przeciwnik nie podszedł do meczu poważnie i podopieczni trenera Marczuka wygrali 2:0. Drugą bramkę korszanie zdobyli w ostatniej akcji meczu, kiedy bramkarz Huragana był na połowie rywala.

Także różnicą dwóch bramek na swoją korzyść zakończyła swój mecz Granica. Rywalem kętrzynian była Rominta Gołdap, a po 90. minutach było 3:1 dla gospodarzy. Z Romintą Granica zagra ponownie w 12. kolejce IV ligi, ale ten mecz nie musi być łatwą przeprawą.

Tak, jak nie było nią spotkanie IV ligowych Orląt z grającą w okręgówce Vęgorią. "Orły" wygrały ostatecznie 4:3, ale w składzie reszelan roiło się od juniorów. Do składu (podobno tylko na ten jeden mecz) powrócił też Andrzej Adamiak, który w ubiegłym sezonie postanowił zakończyć karierę.

Kolejna runda Pucharu Polski dopiero w maju przyszłego roku. Dokładnie na 10 maja zaplanowane są spotkania 1/8 rozgrywek. Wtedy to MKS zagra Błękitnymi Orneta, a Granica zmierzy się z Orlętami.