Młodziczki Wilczka drugie w turnieju jesiennym

2016-09-25 10:24:49(ost. akt: 2016-09-25 10:59:43)
Przed nowym sezonem nastroje w Wilkowie są dobre.

Autor zdjęcia: Edward Szudzich

W turnieju siatkówki dziewcząt z rocznika 2002, który w sobotę, 24 września odbył się w Olsztynie, udział wzięły młodziczki LUKS Wilczka Wilkowo.
Organizatorem turnieju był UKS WarmissVolley Olsztyn, a oprócz gospodarzy uczestniczyła w nim jeszcze drużyna MKS Dobre Miasto. Celem zawodów była popularyzacja piłki siatkowej, jako dyscypliny kształtującej umiejętność współpracy w grupie, poleganiu na partnerach, poświęceniu się w celu osiągnięcia sukcesu drużynowego oraz sprawdzian drużyn przed rozgrywkami ligowymi.

W pierwszym meczu siatkarki z Wilkowa rozgromiły koleżanki z Olsztyna 3:0. Gospodynie przegrały także swój drugi mecz, z Dobrym Miastem (3:0). Ostatni mecz decydował o zwycięstwie w turnieju. Obie drużyny już widziały grę przeciwnika i od początku były bardzo ostrożne. Pierwszy set to wyrównana gra ze zmiennym prowadzeniem obu zespołów. W drużynie z Wilkowa dobrze funkcjonowała zagrywka i obrona, ale ostatecznie rywalki wygrały 26:24. Drugi set wyglądał podobnie i ponownie lepsze okazały się siatkarki MKS.

W decydującym secie obaj trenerzy dali szansę nowym zawodniczkom, które miały okazję wykazać się przed sezonem. Młode siatkarki Wilczka wystąpiły w nowym, poszerzonym i wzmocnionym składzie: Pola Siemaszko (kapitan), Kornelia Kuberska (otrzymała nagrodę najlepszej zawodniczki w drużynie), Anastazja Koch, Wiktoria Sachryń, Weronika Obolewicz, Oliwia Lisek, Klaudia Konarska, Magdalena Korpalska, Iga Dębska, Maja Wojciechowska i Julia Siemaszko.

Do zespołu dołączyły wychowanki SET Karolewo, który prowadzili Jarosław Urban i Magda Kobylańska. W tym sezonie LUKS Wilczek Wilkowo wystąpi w lidze wojewódzkiej w dwóch kategoriach: juniorki i młodziczki. Pierwsze mecze zaplanowano na 9 października – juniorki i 29 października – młodziczki. W klubie trenują aktualnie 23 zawodniczki licencjonowane i 13 dziewczynek w kategorii Kinder. – Zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta na treningi siatkówki do Wilkowa – zaprasza trener Edward Szudzich. – W kategorii Kinder (szkoła podstawowa od 3-4 klasy) rozpoczynamy szkolenie od podstaw.

Na turniej do Olsztyna drużyna z Wilkowa wyjechała dzięki udostępnieniu transportu przez GOPS Kętrzyn i wparcie wójta Pawła Bobrowskiego.