Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Oceń swoje władze. Daj TAK lub NIE

2016-09-16 16:01:30 (ost. akt: 2016-09-16 18:11:42)
Chociaż najważniejszym plebiscytem dla radnych, wójtów i burmistrzów są wybory, zachęcamy do wzięcia udziału w naszym głosowaniu.

Chociaż najważniejszym plebiscytem dla radnych, wójtów i burmistrzów są wybory, zachęcamy do wzięcia udziału w naszym głosowaniu.

Półmetek kadencji samorządowej jest doskonałą okazją na ocenę dotychczasowej pracy radnych, wójtów i burmistrzów. W naszym plebiscycie „Tak czy nie dla władzy” każdy może wyrazić swoje poparcie dla nich. Albo dezaprobatę.

— Trochę za wcześnie jeszcze na komentarz do Waszego plebiscytu, ale to miłe, że mieszkańcy pozytywnie oceniają mnie jako radnego — mówi Rafał Rypina z kętrzyńskiej Rady Miasta. — Pracy samorządowca nie ocenia się w połowie. Podsumowaniem jest zawsze koniec kadencji, ponieważ pewne rzeczy, które na dzień dzisiejszy jeszcze nie są widoczne, mogą być zrealizowane w ciągu dwóch kolejnych lat. A najważniejszym plebiscytem są wybory — mówi jeden z aktualnych liderów naszego rankingu na radnych miejskich.

Obok radnego Rypiny całkiem "na zielono" (pozytywnie) oceniona została Wioletta Czech, która zasiada w tej samej Radzie Miejskiej. W Powiecie mamy trójkę liderów. To starosta Ryszard Niedziółka, członek Zarządu Alicja Kamińska i niedawny jeszcze wiceprzewodniczący rady - Jarosław Pieniak. Na czele radnych gminnych także mamy trójkę najlepiej ocenianych - Aleksander Kamiński jest reprezentantem Gminy Srokowo, zaś panie Agnieszka Roszig i Beata Bohdanowicz są przedstawicielkami Gminy Kętrzyn.

— Jestem członkiem Komisji Rewizyjnej i Komisji Budżetu i Uchwał przy Radzie Gminy Kętrzyn, gdzie aktywnie się udzielam. Często jestem przewodniczącą zespołów kontrolnych, gdzie zawsze stoję na straży prawa, co odzwierciedlone jest w protokołach kontroli — mówi Agnieszka Roszig, współliderka rankingu na radnych gminnych. Warto też podkreślić, że to z inicjatywy radnej Gminy Kętrzyn wojewoda warmińsko-mazurski wpisał do ewidencji cmentarz w Koczarkach jako cmentarz posiadający kwaterę wojenną i udzielił dotacji (wszak niewielkiej) na pielęgnację i utrzymanie grobów jeńców wojennych i robotników przymusowych z czasów II wojny światowej.

— Analizuję zmiany w budżecie, popieram optymalne rozwiązania inwestycyjne, obserwuję zadłużenie naszej gminy, często składam zapytania i interpelacje do wójta celem głębszego wyjaśnienia danych zagadnień tak, aby móc podejmować słuszne decyzje — mówi radna Agnieszka Roszig.

Tytuły najlepiej ocenianych samorządowców otrzymają ci, którzy będą mieli największą różnicę między opiniami negatywnymi i pozytywnymi, oczywiście na korzyść tych pozytywnych.
Poprzez głosowanie wybierzecie najlepiej ocenianych radnych gminy, miejskich i powiatowych powiatu.

Trzem radnym, którzy otrzymają najwyższe notowania ze wszystkich powiatów dodatkowo przyznany zostanie tytuł najlepiej ocenianych radnych województwa warmińsko-mazurskiego.
Radni wojewódzcy, starostowie, prezydenci, burmistrzowie i wójtowie będą oceniani na poziomie regionalnym. Tu także przyznamy tytuły: najlepiej ocenianego prezydenta, burmistrza, wójta, starosty i radnego wojewódzkiego.

Wyniki ogłosimy na łamach Gazety w Kętrzynie oraz w Gazecie Olsztyńskiej.
Plebiscyt „Tak czy nie dla władzy” trwa do 17 października 2016 r. do godz. 23:59. Koszt sms-a to 2,46 zł z Vat.
Regulamin plebiscytu znajduje się TUTAJ
Aktualne wyniki TUTAJ

red.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages