Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

Wielka feta urodzinowa w Philipsie rozpoczęta

2016-09-09 18:22:27 (ost. akt: 2016-09-10 08:15:49)

Autor zdjęcia: Marek Szymański

Ten rok dla firmy Philips w Polsce jest okazją do świętowania dwóch ważnych rocznic. W Pile holenderska firma działa od 25 lat, w Kętrzynie zaś o 5 mniej.

Na dwudziestolecie kętrzyńskiego oddziału Philips Lighting przygotował szereg atrakcji dla wszystkich. Specjalni goście, media, a przede wszystkim pracownicy przedsmak wielkiej fety mogli poczuć już w piątek 9 września. Na terenie firmy pojawili się przewodnicy, którzy oprowadzali gości po nowoczesnych działach, prezentując zakład "od środka".

Po części przeznaczonej wyłącznie dla gości, wszyscy skierowali się do hali zarządzanej przez firmę MST na oficjalne obchody. Aktualny prezes Philipsa - Andrzej Malicki przypomniał zebranym, jak wielką rolę pełni kętrzyński zakład. Firma, która w Kętrzynie działa od 1996 roku, jest największym producentem opraw oświetleniowych Philips Lighting na świecie. Prezes podkreślił także, że ważnym elementem rozwoju był i jest kapitał ludzki. W blisko 30 % pamiętający jeszcze czasy, kiedy funkcjonował Farel.

Wśród zebranych gości obecni byli m.in. wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. wicemarszałek Marcin Kuchciński, posłowie Iwona Arent i Jerzy Małecki, starosta Ryszard Niedziółka, burmistrz Krzysztof Hećman, dyrektor grupy Philips Professional Hans Zondag, dyrektor generalny Philipsa Lighting Poland Marek Huzarewicz oraz Bogdan Rogala.

Jubileusz to jest taki moment, kiedy celebrujemy coś. W tym przypadku jest to 20 lat bytności Philipsa w tym miejscu i funkcjonowania ludzi. Jest to też moment, aby uhonorować kilka osób, które w sposób szczególny przyczyniły się do tego, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy i możemy świętować tak wspaniałą rocznicę — mówił prezes Andrzej Malicki. Z jego rąk specjalne statuetki otrzymali m.in. Ryszard Niedziółka - pierwszy prezes firmy, Krzysztof Hećman, Marek Trawiński, Zofia Waszkiewicz, a także Marek Huzarewicz.

To wcale nie musiało się tak stać — mówił Bogdan Rogala. — Niewiele brakowało, żeby tutaj, gdzie siedzimy w tej chwili - a stało się to w wielu polskich miastach - byłyby supermarkety i wielkie parkingi.
Wiceprezes Zarządu Philips Lighting Poland, pełniący także funkcje dyrektora handlowego złożył na ręce prezesa Malickiego niezwykły prezent - informację o wygranym przetargu, wartym 50 milionów złotych. Większość produkcji będzie realizowana właśnie w kętrzyńskim oddziale firmy.

W sobotę uroczystości rozpoczynają się o godz. 10.00 Kętrzyńskimi Biegami Philipsa. O godz. 12.00 w amfiteatrze wielki Piknik Rodzinny, który potrwa do godz. 23.00.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. FAREL-Kętrzyn-Polska #2062298 | 89.228.*.* 9 wrz 2016 20:18

    Tak jak gdyby od Phlipsa się wszystko zaczęło a o Farelu zapomnieli a to była baza,fundament.Mieliśmy najlepszy kapitał ludzki,którego produkty zalewały całą Europę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages