Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Pastor z Ukrainy opowie o konflikcie w swojej ojczyźnie

2016-08-20 13:58:51 (ost. akt: 2016-08-20 14:03:51)

Autor zdjęcia: organizator

Konflikt na Ukrainie – abonament na życie to temat spotkania z niezwykłym człowiekiem, który ocalał dzięki Bożej interwencji. W Powiatowym Domu Kultury Czerwony Tulipan 25 sierpnia o godz. 18.00 będzie gościł Iwan Jurczyszyn, pastor Słowiańskiej Misji w Europie.

Iwan Jurczyszyn pochodzi z Ugańska na Ukrainie. Przed wybuchem wojny działał aktywnie jako pastor. Na Ukrainie założył 60 kościołów. Dziś z rodziną mieszka w Polsce. W kościele Jezusa Chrystusa w Krakowie jest jednym z pastorów prowadzących nabożeństwa w języku rosyjskim.

— Kiedy na Ukrainie wybuchła wojna przyjechaliśmy do Polski. Zostaliśmy pięknie przyjęci i otrzymaliśmy pomoc. Tęsknimy za Ukrainą. Tęskni też wiele rodzin, które musiały opuścić swój kraj. W Krakowie w naszym kościele staramy się im pomagać — opowiada Iwan Jurczyszyn.

Jego historię, służbę w kościele, a także cudowne ocalenie życia przez Boga usłyszymy 25 sierpnia o godz. 18.00 na spotkaniu w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” przy ul. Pocztowa 13. Iwan Jurczyszyn opowie również o konflikcie na Ukrainie oraz prześladowaniu chrześcijan.

Ewa Brzostek
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages