środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Soliści z Polesia przed publicznością z Kętrzyna

2016-08-05 15:28:28 (ost. akt: 2016-08-05 15:32:05)

Autor zdjęcia: organizator

Zapraszamy na niedzielny koncert 7 sierpnia (niedziela), godz. 17.00 do kętrzyńskiego amfiteatru, gdzie wystąpią filharmonicy z Żytomierza „Soliści Polesia”.

„Soliści Polesia” wystąpią w składzie: Natalia Trawkina – fortepian, Paweł Antoniewski – tenor i Mikołaj Nagirniak – baryton. W programie koncertu pojawią utwory na fortepian z klasyki mistrzów oraz ludowe pieśni ukraińskie. Zespół powstał w 1998 roku w Żytomierzu na Ukrainie.

Natalia Trawkina – absolwentka Konserwatorium we Lwowie, starszy wykładowca - katedra muzyki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Żytomierzu. Członek Ukraińskiego Narodowego Związku Muzyków, członek Polskiego Naukowego Towarzystwa w Żytomierzu, solistka Filharmonii Państwowej w Żytomierzu, laureat III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Słowiańskiej w Charkowie (2006), Zasłużona dla Kultury Polskiej.

Paweł Antoniewski – absolwent Szkoły Wyższej Kultury w Charkowie, solista teatrów operowych w Aszchabadzie i w Swierdłowsku. Od 1990 roku kierownik Polskiego Zespołu Folklorystycznego „Poleskie Sokoły” (Żytomierz). Wielokrotny uczestnik festiwali pieśni polskiej na Ukrainie i w Polsce, laureat Festiwalu Pieśni Słowiańskiej w Haadze (Holandia), solista Filharmonii Państwowej w Żytomierzu, laureat III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Słowiańskiej w Charkowie (2006), Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Mikołaj Nagirniak – absolwent Konserwatorium w Odessie, wykładowca - katedra muzyki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Żytomierzu. Solista Polskiego Zespołu Folklorystycznego „Poleskie Sokoły”, solista Filharmonii Państwowej w Żytomierzu, laureat III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Słowiańskiej w Charkowie (2006), Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Repertuar koncertowy zespołu łączy najlepsze utwory europejskiej muzyki wokalnej i fortepianowej z różnych okresów. Szeroka paleta wykonywanych utworów (muzyka sakralna, klasyczna, folklor), wysoki profesjonalizm, oryginalność interpretacji i rozmaitość środków wyrazu (śpiew, fortepian solo) przyciąga słuchaczy. Repertuar „Solistów Polesia” jest stale poszerzany nowymi utworami i może sprostać muzyczno-estetycznym zapotrzebowaniom publiczności. Znany już na Ukrainie zespół występował również za granicą – w Polsce i Niemczech, gdzie pozyskał przychylność miłośników muzyki i krytyków.

Źródło: KCK
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages