Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Byli zauroczeni muzeum, teraz tam wystąpią

2016-08-04 15:28:28 (ost. akt: 2016-08-04 15:32:10)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Ta historia brzmi niewiarygodnie. Członkowie wspaniałego chóru Camerata Varsovia kilka miesięcy temu odwiedzili Muzeum im. W. Kętrzyńskiego jako turyści. Jednak miejsce to tak im zapadło w pamięci, że... postanowili tu wrócić z koncertem. Dyrektor muzeum zadziałała błyskawicznie - koncert chóru już w niedzielę, 7 sierpnia.

Chór Camerata Varsovia powstał w styczniu 2000 roku z inicjatywy dyrygenta Elżbiety Siczek oraz grupy chórzystów, mających już staż w zespołach śpiewaczych, pragnących wytyczyć własną drogę artystyczną. Od początku swego istnienia była to grupa niezależna, zrzeszająca miłośników muzyki chóralnej z różnych środowisk, której działanie stało się możliwe wyłącznie dzięki życzliwości i wsparciu wielu osób. Nie tylko tych angażujących się jako czynni chórzyści, ale również tych świadczących na rzecz zespołu pomoc przy realizacji licznych ambitnych zamierzeń. Od 2013 roku 2013 chórowi patronuje Fundacja Camerata Varsovia. Swą działalność muzyczną chór łączy z misją społeczną, stąd m.in. udział w pracach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, koncerty w środowiskach polskich na Litwie i Ukrainie czy też występy charytatywne.

Repertuar zespołu obejmuje muzykę sakralną i świecką różnych epok od chorału gregoriańskiego do muzyki współczesnej, zarówno a cappella jak i z towarzyszeniem instrumentalnym. Chór często koncertuje w kraju, a także występuje za granicą (Ukraina, Litwa, Czechy, Belgia, Holandia, Bułgaria, Włochy). Zespół współuczestniczył w kwietniu 2012 roku w przygotowaniu koncertu poświęconego muzyce polichóralnej Mariana Sawy, zrealizowanego w ramach przewodu doktorskiego dyrygent Elżbiety Siczek. Camerata Varsovia może pochwalić się licznymi nagrodami na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach – w tym sezonie artystycznym były to m.in. I nagroda na XVIII Festiwalu Chóralnym „Cantio Lodziensis” (listopad 2015) oraz właśnie zdobyte Złoty Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach (czerwiec 2016) w Konkursie Musica Sacra i Srebrny Dyplom w konkursie Muzyki Współczesnej.

Ten wspaniały chór w Kętrzynie pojawi się nieprzypadkowo. Kilka miesięcy temu jego członkowie podczas zwiedzania Muzeum im. W. Kętrzyńskiego zachwycili się dolną salą muzealną, jej akustyką. Już wtedy doszło do pewnych ustaleń, w wyniku których chór Camerata Varsovia pojawi się u nas ponownie, tym razem z koncertem. Miłośnicy muzyki sakralnej i nie tylko nie mogą przegapić takiej okazji. Koncert odbędzie się oczywiście w dolnej sali muzealnej obiektu, czyli dokładnie tam, gdzie sobie wymarzyli.

Szczegóły:
7 sierpnia (niedziela)
godz. 17.00
wstęp wolny


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: 



Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages