Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Oddali hołd powstańcom

2016-08-01 19:15:31 (ost. akt: 2016-08-01 19:32:30)

Autor zdjęcia: GwK

1 sierpnia 1944 punktualnie o godz. 17.00 warszawiacy przeciwstawili się hitlerowskiemu najeźdźcy. W 72. rocznicę jednego z najkrwawszych zrywów w historii nie tylko Polski, pamięć poległych uczczono także w Kętrzynie.

Punktualnie o godz. 17.00 w całym kraju zawyły syreny. To wyraz upamiętnienia Godziny "W", będącej sygnałem do rozpoczęcia powstania, w trakcie którego zginęło ok. 16 tys. polskich żołnierzy, kolejne 20 tys. zostało rannych, a 15 tys. trafiło do niewoli. Straty wśród osób cywilnych były jednak znacznie poważniejsze. Jak się szacuje zginęło 150-200 tys. ludności cywilnej.

W hołdzie powstańcom warszawskim kwiaty pod Pomnikiem w Hołdzie Poległym, Pomordowanym i Zamęczonym Polakom - Obrońcom Ojczyzny 1939-1956 złożyły delegacje miasta Kętrzyn i lokalnych środowisk kombatanckich, a także przedstawiciele kętrzyńskich spółek komunalnych, powiatu kętrzyńskiego, resortu spraw wewnętrznych, lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej, Muzeum im. W. Kętrzyńskiego i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy, kętrzyńskich jednostek oświatowych oraz delegacja klasy mundurowej przy Zespole Szkół im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kętrzynie.

Więcej o uroczystościach w piątkowym wydaniu Gazety w Kętrzynie.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages