Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Komornik miał przejąć Wilczy Szaniec, ale egzekucja została odwołana

2016-07-12 08:00:00 (ost. akt: 2016-07-12 08:23:40)

Autor zdjęcia: Marek Szymański

Batalia o Wilczy Szaniec trwa, gdy w sezonie roi się od turystów. Spółka Wilcze Gniazdo dzierżawiąca obiekt nie chce wydać nieruchomości Nadleśnictwu Srokowo, które jest właścicielem obiektu. Leśnikom ma pomóc komornik.

Komornik miał przejąć Wilczy Szaniec 
5 lipca, ale egzekucja została odwołana. Powodem był wniosek dzierżawcy kwatery do kętrzyńskiego sądu o wyłącznie komornika z postępowania, bo — jak twierdzi spółka Wilcze Gniazdo — są wątpliwości co do jego bezstronności. Wniosek był jednak niekompletny i sąd nakazał uzupełnić dokumenty.


— Nie ma jeszcze wyznaczonego terminu rozpatrzenia wniosku — poinformowała nas sędzia Agnieszka Żegarska, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Spór o kwaterę w Gierłoży trwa już od marca ubiegłego roku, kiedy Nadleśnictwo Srokowo wypowiedziało umowę dzierżawcy obiektu spółce Wilcze Gniazdo. 
Powody były trzy: niepłacenie czynszu (według nadleśnictwa zaległości wynoszą już ponad 2 miliony zł), brak przewidzianych w umowie remontów i prac modernizacyjnych na terenie byłej kwatery, a także niewywiązanie się dzierżawcy ze współpracy z Ministerstwem Kultury w sprawie projektu edukacyjno-historycznego, który zakładałby powstanie w Wilczym Szańcu wystawy mającej ostrzegać przez nazizmem. Od tego czasu sprawa miała już kilka odsłon w sądzie, ale finału nie ma. 


Kiedy Wilczy Szaniec może wrócić do leśników? — To jest dobre pytanie — powiedział Zenon Piotrowicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Srokowo, ale terminu wskazać nie potrafił. Wiadomo już, co się stanie z Wilczym Szańcem po zakończeniu spraw sądowych. Obiekt poprowadzą Lasy Państwowe.

am

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages