Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

23-latek trafił do aresztu. Wyładowywał agresję na najbliższych

2016-07-06 16:09:46 (ost. akt: 2016-07-06 16:14:55)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: sxc.hu

Policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, po tym jak agresywnie zachowywał się wobec osób najbliższych. Mężczyzna był pijany i swoją złość kierował wobec matki oraz swojej partnerki. Sprawca groził kobietom pozbawieniem życia.

We wtorek (5.07) kilka minut po godzinie 13.00 dzielnicowi z kętrzyńskiej komendy policji interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Srokowa, gdzie miała miejsce awantura domowa. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że w mieszkaniu jest głośna awantura i najprawdopodobniej dochodzi do rękoczynów. Interweniujący policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres.

Jak ustalili funkcjonariusze, 23-letni mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec swojej partnerki oraz matki. Wyzywał je, popychał, ośmieszał, krytykował, poniżał, ciągle niepokoił, a także groził im pozbawieniem życia. Mężczyzna swoją agresję wyładował również na drzwiach do jednego z pomieszczeń, czym spowodował ich uszkodzenie. Policjanci agresywnego i pijanego mężczyznę zatrzymali w policyjnym areszcie.

Rodzina ta objęta została procedurą tzw. „Niebieskiej Karty”. We wszystkich takich przypadkach, w których zachodzi zjawisko przemocy w rodzinie policjanci uruchamiają taką procedurę. Rodziny zostają objęte systematycznymi wizytami dzielnicowego i przedstawicieli innych instytucji świadczących pomoc społeczną, którzy sprawdzają bezpieczeństwo domowników oraz zachowania sprawcy przemocy w rodzinie.

Źródło: KPP
Przypominamy, że:
Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności(…) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages