Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Turniej w towarzystwie doborowej publiczności

2016-06-14 10:44:48 (ost. akt: 2016-06-14 13:05:29)

Autor zdjęcia: Edward Szudzich

W Wilkowie odbył się turniej siatkówki dziewcząt rocznik 1999 
i młodsze pod hasłem „Siatkówka to przyjemność”.

Celem głównym zawodów była popularyzacja aktywnego i zdrowego stylu życia poprzez sport, a szczególnie piłkę siatkową, jako dyscyplinę kształtującą umiejętność współpracy 
w grupie, poleganiu na partnerach, poświęceniu się w celu osiągnięcia sukcesu drużynowego.

- Chcieliśmy pokazać, iż w każdej nawet tak małej jak nasza miejscowości istnieją drogi do osiągnięcia wysokiego poziomu umiejętności, jeżeli tylko jest się aktywnym uczestnikiem życia i to nie koniecznie będąc „wyczynowym” sportowcem. Nasze dziewczęta mogły walczyć jako drużyna, przeciwko jednym z najlepszych zespołów w województwie - uważa Edward Szudzich.

Zawody pozwoliły rodzicom obejrzeć w akcji swoje córki i kibicować im.
Do Wilkowa przyjechało sześć drużyn: PUKS Salos Ełk; UKS WarmissVolley Olsztyn I; UKS WarmissVolley Olsztyn II; MKS Dobre Miasto; KS Koszałek Opałek Węgorzewo 
i LUKS Wilczek Wilkowo. Wystąpiło ponad 60 zawodniczek.

W sobotę rozegrano mecze grupowe, a w niedzielę mecze o kolejne miejsca.
W trakcie turnieju zawodniczki miały możliwość zwiedzenia naszej okolicy. Najpierw był wyjazd do Świętej Lipki, gdzie młode siatkarki zwiedziły kościół i wysłuchały koncertu organowego. Następnie wszyscy uczestnicy pojechali na wspólną kolację do Reszla.

W niedzielę rozgrywki zakończyły się o godz. 14.00 następującą kolejnością:
• Olsztyn I;
• Olsztyn II;
• Dobre Miasto;
• Ełk;
• Wilkowo;
• Węgorzewo.

W każdej drużynie wybrane zostały najlepsze zawodniczki i nagrodzone statuetkami. Dla najlepszej zawodniczki turnieju – Anny Cybulskiej z Olsztyna, Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk Tomasz Semeniuk ufundował nagrodę indywidualną. Najlepszą atakującą została wybrana Katarzyna Baranowska, również 
z Olsztyna.

Był to pierwszy turniej po zakończeniu rozgrywek ligowych, podsumowujący okres startowy i dający zawodniczkom możliwość odreagowania stresów po całym sezonie. Była to zarazem pierwsza okazja do przedstawienia dwójki najmłodszych siatkarek z Wilkowa, Oliwii Kuberskiej i Katarzyny Olszewskiej, które w swojej kategorii (rocznik 2005) zdobyły mistrzostwo województwa.

Szczególnym wyróżnieniem dla nich, były nagrody ufundowane 
i wręczone osobiście przez Wicemarszałek Senatu RP – Marię Koc, która ponadto była Honorowym Patronem turnieju. Gośćmi honorowymi turnieju byli również: senator Małgorzata Kopiczko, wicestarosta Powiatu Kętrzyńskiego - Michał Krasiński oraz wójt Gminy Kętrzyn - Paweł Bobrowski.

Kibice także nie zawiedli i licznie pojawili się na widowni. Organizatorami turnieju byli: LUKS Wilczek Wilkowo, Starostwo Powiatowe, Gmina Wiejska Kętrzyn.
- Wszystkim osobom pomagającym i pracującym przy organizacji turnieju w imieniu organizatorów składam serdeczne podziękowania - mówi Edward Szudzich.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages