środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Dzieci z Ośrodka dla Cudzoziemców też miały swój dzień

2016-06-02 16:23:02 (ost. akt: 2016-06-02 15:41:45)

1 czerwca nie tylko na terenie Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie, ale również na placówkach W-MOSG obchodzony był Dzień Dziecka.

W ośrodku nie brakowało atrakcji, które zapewniły dzieciom rozrywkę i dobrą zabawę. Mali cudzoziemcy brali udział w zawodach sportowych, gdzie wykazali się sprytem i sprawnością fizyczną. Dużym zainteresowaniem cieszył się wyścig z jajkiem na łyżce. Pomalowane buzie podopiecznych przeniosły uczestników w bajkowy i fantastyczny świat. Atrakcją okazał się pokaz sprzętu służbowego. Na zakończenie dzieciom z ośrodka wręczono słodkości i upominki.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim gościli uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stanisława Moniuszki z Kętrzyna. Tutaj najmłodszym, pokazano sprzęt używany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w codziennej służbie. Jednak największy zachwyt wzbudziły popisy i umiejętności psa służbowego HARDO. Prezentacja posłuszeństwa, pozorowane tropienie śladów wywołały na twarzach dzieci szczery uśmiech i uznanie.

Kolejnym etapem wizyty uczniów w Straży Granicznej było praktyczne pokazanie pasa drogi granicznej i jego oznakowania w rejonie „Bocianiej Wioski” – Żywkowo. Dzieci zobaczyły jak wygląda granica, gdzie stoi polski, biało – czerwony słup graniczny. Akcentem kończącym było ognisko zorganizowane specjalnie dla szczególnych gości w miejscowości Żywkowo.

Funkcjonariusze z PSG w Górowie Iławeckim brali udział w święcie z okazji Dnia Dziecka w miejscowości Sigajny. Niezawodny pies Hardo ponownie pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności. Natomiast funkcjonariusze z Sępopola, Bezled i Barcian uczestniczyli w festynach odbywających się w ramach obchodów Dnia Dziecka w pobliskich miejscowościach, gdzie również zaprezentowano sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Źródło: W-MOSG
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages