Nasi kontra Podlasie 0:2. Awans Orląt przypieczętowany

2016-05-29 15:05:53(ost. akt: 2016-05-29 15:46:16)
Orlęta Reszel, sezon 2015/ 2016.

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W przedostatniej kolejce III ligi nasi reprezentanci grali z dwoma klubami z Podlasia. Niestety rywalom nie sprostała ani Granica na wyjeździe, ani MKS u siebie. Natomiast Orlęta przypieczętowały awans do IV ligi pokonując w meczu na szczycie Mazura Pisz.
W przedostatniej kolejce rozgrywek III ligi grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej sezonu 2015/2016 obie drużyny z powiatu kętrzyńskiego mierzyły się z reprezentantami Podlasia. Granica grała wyjazdowe spotkanie z Jagiellonią II Białystok, natomiast MKS Korsze podejmował u siebie KS Wasilków.

Korszanie nietypowo bo w czwartek rozgrywali swój mecz z rywalem, który w tabeli był o jedną pozycje niżej. Z pozoru więc niegroźnym. Niestety rzeczywistość okazała się okrutna - MKS przegrał i to aż 0:4. Można powiedzieć, że piłkarze KS Wasilków rozstrzelali korszan na dwie raty - najpierw w przeciągu niespełna dwóch minut padły dwie bramki, a potem kolejne na zakończenie pierwszej i rozpoczęcie drugiej połowy. Niezależnie od wyniku ostatniego meczu MKS zakończy rozgrywki na 14. miejscu.

Piłkarze Granicy chyba nawet nie liczyli na korzystny wynik w Białymstoku. Jagiellonia II wciąż ma szanse na pozostanie w reorganizowanej od nowego sezonu III lidze i tu każdy punkt jest na wagę złota. Pewne zwycięstwo gospodarze zapewnili sobie w zasadzie już w pierwszej połowie, po której prowadzili 3:0. W drugiej odsłonie białostocczanie dołożyli kolejne trzy gole, Granica odpowiedziała zaledwie jednym trafieniem Damiana Awtucha. Końcowy wynik - 6:1 dla gospodarzy.

W klasie okręgowej awans do IV ligi przypieczętowały Orlęta Reszel. Orły grały z wiceliderem, dlatego przeprawa nie mogła być łatwa. Jedyna bramka meczu padła w 7. minucie.

Drugi nasz reprezentant także nie zawiódł. Wilczek Wilkowo pokonał po zaciętym boju Cresovię Górowo Iławeckie 2:1 i umocnił się na 7. miejscu w tabeli. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze 3 kolejki.