Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Komenda otwarta dla przedszkolaków

2016-05-12 15:29:45 (ost. akt: 2016-05-12 15:33:54)

Autor zdjęcia: archiwum KPP

Komenda Policji w Kętrzynie kolejny już raz otworzyła swoje drzwi dla najmłodszych. Dzieci odwiedziły policjantów w ramach działań edukacyjno – profilaktycznych pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte jednostki policji”.

Kętrzyńska Policja otworzyła swoje drzwi dla najmłodszych. Funkcjonariusze prowadzą spotkania z dziećmi w ramach wojewódzkich działań edukacyjno – profilaktycznych pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki policji”

Wczoraj kętrzyńską komendę dowiedziały dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Kubuś” z Karolewa. Maluchy dowiedziały się na czym polega praca policjanta. Zobaczyły sprzęt, jakim dysponują funkcjonariusze. Dużą radość sprawiła również korespondencja radiowa z oficerem dyżurnym. Mogły też przymierzyć policyjny mundur, czapki oraz obejrzeć akcesoria, np.: kajdanki, czy pałkę. Na zakończenie policjanci robili najmłodszym odciski palców, co bardzo spodobało się przedszkolakom.

Podczas spotkań policjanci przybliżyli także dzieciom zagadnienia związane z bezpiecznymi zachowaniami, tłumaczyli jak postępować w trudnych sytuacjach, gdzie szukać pomocy.

Na zakończenie nie brakowało ciekawych pytań ze strony najmłodszych oraz deklaracji, że w przyszłości chcieliby zostać policjantami oraz policjantkami.

Maluchy otrzymały od policjantów opaski odblaskowe oraz baloniki.

Źródło: KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages