Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

Spektakl w wykonaniu kętrzyńskich adeptów sztuki teatralnej

2016-04-16 10:31:37 (ost. akt: 2016-04-16 09:46:14)

Autor zdjęcia: organizator

"Sara, Nirwana i Ja" to wspólne przedstawienie uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie i młodzieży z Pracowni Teatralnej Gwiazda (KCK).

Spektakl częściowo powstawał w murach ZSO w ramach zajęć pozalekcyjnych, a częściowo w Kętrzyńskim Centrum Kultury w ramach zajęć pracowni teatralnej Inkubator Teatru.

Ideą Inkubatora Teatru, jest wspieranie oraz promowanie działań lokalnych grup teatralnych, między innymi przez zapraszanie dzieci i młodzieży do udziału w warsztatach teatralnych, udzielanie pomocy grupom w organizacji prób, obejmowanie opieką artystyczną powstającego przedstawienia."Sara, Nirwana i Ja" autorstwa Agaty Parady jest parabolą, uniwersalną opowieścią o świecie współczesnych nastolatków. Bohaterką przedstawienia jest tytułowa Sara, everymenka, która zakochuje się w Maksie, nieco starszym od niej artyście. Maks, początkowo ideał mężczyzny - stateczny i wrażliwy, okazuje się być uzależniony od heroiny. Sara staje przed szeregiem dramatycznych wyborów - czy dla miłości jest w stanie poświęcić własny rozwój, najbliższych (rodziców), a przede wszystkim czy jest gotowa złożyć na ołtarzu miłości swoje zdrowie i życie.

Zadaniem pedagogów pracujących z młodzieżą, było przede wszystkim zarazić uczniów teatralnym bakcylem. Ważnym elementem spotkań było zapoznanie młodzieży z językiem teatru, uwrażliwieniem na znak teatralny, dlatego podczas pracy szukano niekonwencjonalnych rozwiązań dotyczących m. in. przestrzeni scenicznej. Spektakl odbywa się pomiędzy widzami zamiast na tradycyjnej scenie pudełkowej. Rekwizyty i elementy scenografii są raczej symboliczne niż realistyczne.

Oprac. tekstu: Jarosław Olejnik
Reżyseria: zespół
Opieka artystyczna: Darian Wiesner, Jarosław Olejnik
Opracowanie muzyczne, reżyseria świateł: Jarosław Olejnik
Obsada:
Gabriela Dąbrowska, Oliwia Klimowicz, Pamela Kuna, Karolina Moczulska, Weronika Stapurewicz, Zuzanna Trapik, Weronika Żołędziowska, Arkadiusz Tarkawian, Łukasz Umiński, Mateusz Wilk.

PREMIERA 22 kwietnia (piątek), godz. 18.00, Aula ZSO /2 piętro, ul. Powstańców Warszawy 2
BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI – do odbioru w kasie KCK i sekretariacie ZSO

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages