Dobry start zapaśniczek Orła Karolewo

2016-03-12 12:46:17(ost. akt: 2016-03-12 08:34:03)
Kamila Czerwińska (po prawej) zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek w zapasach kobiet.

Autor zdjęcia: archiwum GLKS Orzeł Karolewo

W Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek oraz Puchar Polski Juniorek Młodszych, który zarazem był pierwszą eliminacją do OOM w zapasach kobiet. Dobry start zaliczyły zawodniczki Orła Karolewo.
W zawodach wzięło udział ponad 220 zawodniczek z 56 klubów. Gminny Ludowy Klub Sportowy Orzeł Karolewo reprezentowało dwie zawodniczki, juniorka Kamila Czerwińska i kadetka Urszula Kamińska. Rewelacyjnie spisała się Kamila, która mimo iż była najmłodszą uczestniczką w tej kategorii wiekowej (do 20 lat) przegrała jedynie pierwszą walkę z reprezentantką Polski, wielokrotną medalistką i V zawodniczką Mistrzostw Świata Juniorek Beatą Koślą.

W następnych walkach Kamila nie dała żadnych szans swoim rywalkom, wygrywając wszystkie pojedynki przez położenie przeciwniczek na łopatki i zdobywając III miejsce Mistrzostw Polski Juniorek w zapasach kobiet. Bardzo dobrze spisała się również Ula Kamińska, która w kategorii wiekowej kadetek wygrała dwie pierwsze walki i dwie przegrywając. Jej kategoria wagowa była jedną z najsilniej obsadzonych kategorii w zawodach. Ula zajęła w niej 10 miejsce i to daje jej dobry start w punktacji do kolejnych eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Od tego roku aby wystartować w OOM trzeba zdobyć jak najwięcej punktów w dwóch Pucharach Polski. Awans ten uzyskuje jedynie 14 zawodniczek z całego kraju.