Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Młodzi Polacy z Ukrainy zwiedzają nasz region

2016-02-22 20:12:12 (ost. akt: 2016-02-22 20:57:32)

Autor zdjęcia: archiwum WMOSG

Z inicjatywy funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i przy ogromnym wsparciu władz oraz instytucji lokalnych zorganizowano wycieczkę 30–osobowej grupie polskich dzieci i młodzieży z Mariupola, którzy przebywają teraz w ośrodku w ośrodku Caritas w Rybakach.

Dwudniową wycieczkę rozpoczęto od zwiedzania i zapoznania się z pracą dziennikarzy w TVP Olsztyn i Radio Olsztyn. Podczas wizyty młodzi cudzoziemcy mieli okazję udzielać wywiadu i zobaczyć jak powstają „informacje”. Następnie grupa udała się do Sanktuarium Maryjnego w Św. Lipce. Tam wysłuchano przepięknego koncertu organowego połączonego z pokazem ruchomych figur. Ponadto ojciec Jezuita opowiedział historię powstania świątyni i pokazał najciekawsze malowidła i rzeźby kościoła.

W godzinach popołudniowych podopieczni z Rybak udali się na seans filmowy do kętrzyńskiego kina. Wieczorem zwiedzili Centrum Szkolenia Straży Granicznej, m. in. bazę minersko-pirotechniczną, centrum doskonalenia techniki interwencji na pokładach statków powietrznych oraz pracownię fizykochemii Zakładu Prawa i Kryminalistyki.

Następnego dnia grupa młodzieży wraz z opiekunami udała się do Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim. Podczas wizyty młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym do ochrony granicy państwowej oraz zobaczyć pokaz i tresurę psa służbowego.

Na zakończenie dwudniowej wycieczki goście zwiedzili szkołę w Górowie Iławeckim z ukraińskim językiem nauczania.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages