Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Dzień Bohaterów Niebiańskiej Sotni

2016-02-21 21:22:19 (ost. akt: 2016-02-23 16:16:45)
Towarzysze niosą ciało studenta Ihora Kostenka (Kijów, 20.02.2014)

Towarzysze niosą ciało studenta Ihora Kostenka (Kijów, 20.02.2014)

Autor zdjęcia: Микола Василечко/https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Maidan-Kyiv-14021554.jpg?uselang=pl

W niedzielę 21 lutego za ofiary ukraińskiej Rewolucji Godności modlili się wierni parafii greckokatolickiej w Kętrzynie.

W miniony weekend na Ukrainie obchodzono Dzień Bohaterów Niebiańskiej Sotni - ludzi, którzy zginęli dwa lata temu protestując przeciwko polityce ówczesnych władz.

Fala protestów i demonstracji wybuchła jesienią 2013 r. w odpowiedzi na odmowę rządzących w sprawie zbliżenia z UE. Przerodziły się one w krwawe walki uliczne. 20 lutego 2014 r. na rozkaz władz, funkcjonariusze wyspecjalizowanej jednostki ukraińskiej milicji Berkut, otworzyli ogień do biorących udział w demonstracji. Zginęło około 80 demonstrantów, a kilkuset zostało rannych.
Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa. Podejrzanych jest niemal 300 osób, w tym były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, który obecnie ukrywa się w Rosji.

W niedzielę 21 lutego za ofiary Rewolucji Godności modlili się wierni parafii greckokatolickiej w Kętrzynie. - Musimy pamiętać o tych wszystkich młodych ludziach, którzy oddali życie za wolność swojej ojczyzny. Oddali życie również za nas. Bronili godności i honoru. Pokonali strach, nie ulękli się kul. Walka o niepodległość Ukrainy trwa nadal. Tym razem z rosyjskim agresorem. Módlmy się także za pokój na Ukrainie – powiedział podczas kazania proboszcz o. Mikołaj Kozicki OSBM. Nabożeństwo żałobne w intencji ofiar Majdanu odprawiono również w cerkwi w Bajorach Małych.
as

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: UA

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages