Wtorek, 27 października 2020. Imieniny Iwony, Noemi, Szymona

Taneczny protest przeciwko przemocy wobec kobiet

2016-02-13 09:43:32 (ost. akt: 2016-02-13 10:12:14)
Organizatorzy "Nazywam się miliard" w kętrzyńskim PCE już zapowiadają, że w przyszłym roku akcja będzie miała większy zasięg.

Organizatorzy "Nazywam się miliard" w kętrzyńskim PCE już zapowiadają, że w przyszłym roku akcja będzie miała większy zasięg.

Autor zdjęcia: Marek Szymański

W piątek 12 lutego w sali sportowej przy Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Kętrzynie uczennice i nauczyciele dołączyli do akcji "Nazywam się miliard". Jest to taneczny protest przeciwko przemocy wobec kobiet.

Ogólnoświatowa akcja ma na celu zwrócenie uwagi na przemoc przeciwko kobiet. Inicjatorką "One Bililion Rising" ("Nazywam się miliard") jest Eva Ensler. W 2013 roku w akcji wzięło udział 200 państw.
- Uważam, że ta akcja jest ważna i potrzebna. Na pewno daje do myślenia i każe nam się zastanowić - mówi organizatorka kętrzyńskiej akcji, Elżbieta Kozłowska.

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że w przyszłym roku w Kętrzynie przyłączą się także inne szkoły. - Powinniśmy mówić głośne "NIE" przeciwko każdemu rodzajowi przemocy - uważa Elżbieta Kozłowska. Organizatorka akcji nie miała problemu z namówieniem uczennic do tańca, który w tym przypadku jest formą protestu. - Kiedy dziewczyny tłumaczyły tekst piosenki towarzyszącej akcji, bardzo się wzruszyły. Zapowiedziały, że w przyszłym roku będą się jeszcze bardziej angażować - dodaje Elżbieta Kozłowska.

W powiecie kętrzyńskim w akcji "Nazywam się miliard" już drugi raz z rzędu uczestniczą Braciany. Tam pod egidą Gminnego Ośrodka Kultury tańczący dołączą do akcji w niedzielę 14 lutego, czyli w dzień, w którym odbywa się ona na całym świecie. - Mamy młodzież dojeżdżającą i byłby kłopot zebrać uczniów w niedzielę. W przyszłym roku 14 lutego wypadnie już jednak w inny dzień i na pewno dołączymy się w jeszcze bardziej wyraźny sposób - mówi organizatorka kętrzyńskiej akcji "Nazywam się miliard".

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dewiantki #1932571 | 89.228.*.* 15 lut 2016 21:33

  Feministyczna akcja i tyle w temacie.W wielu znanych mi rodzinach nie dochodziło i nie dochodzi do żadnej przemocy,a tam gdzie jest przemoc-nigdy nie słyszeli o tanecznych protestach i mają je gdzieś...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. czytelnik #1931858 | 83.6.*.* 14 lut 2016 21:40

  Przemoc kobiet wobec mężczyzn w obliczu prawa zamienia się na przemoc mężczyzn w obec kobiet. Który facet zadzwoni po policję? Która policjantka, prokuratorka, sedzina uwierzy w wersję faceta? Mit matki polki dawno minął, dzisiejsze kobiety staraja twardo po ziemi widać to już po dziewczetach jakie są agresywne i bezwzględne. Potem zostaja matkami, żonami..... Takie akcje świadczą właśnie o feministycznym środowisku w jakim przyszło nam żyć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. A co z przemocą kobiet wobec mężczyzn? #1931535 | 14 lut 2016 10:26

  ***

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages