Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Oficjalnie: powiat kętrzyński i obwód mikołajowski partnerami

2016-02-05 15:45:26 (ost. akt: 2016-02-05 15:35:19)

Autor zdjęcia: Marek Szymański

List intencyjny o współpracy powiatu kętrzyńskiego i obwodu mikołajowskiego został podpisany w piątek 5 lutego. Podpisy złożyli Wiktoria Moskalenko w imieniu strony ukraińskiej oraz Ryszard Niedziółka, starosta kętrzyński.

Do podpisania umowy o współpracy pomiędzy obiema stronami doszło w hotelu Koch w obecności przedstawicieli goszczącej od środy delegacji ukraińskiej, a także przedstawicieli lokalnych samorządów. Jak powiedział starosta Niedziółka "ta współpraca powinna mieć przede wszystkim korzyści mentalne, zarówno dla strony ukraińskiej, jak i naszej".

Delegacja ukraińska, w skład której wchodzą mi.n. Wiktoria Moskalenko - marszałek województwa, Elżbieta Sielańska - prezes Stowarzyszenia Polaków w Mikołajewie, oraz Dymitr Baczyński, który już był gościem powiatu kętrzyńskiego. W planach przedstawiciele ukraińskiego obwodu mikołajowskiego mają jeszcze odwiedzenie wystawy „Ukraina — oblicza wojny” oraz udział w zabawie ukraińskiej, której celem jest zbiórka funduszy na działalność Koła Pomocy Dzieciom o Niepełnej Sprawności Ruchowej w Kętrzynie, a także na rzecz Polonii na Ukrainie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages