Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Te prace pokażą prawdziwe oblicze wojny. Wystawa w MDK

2016-01-30 19:06:26 (ost. akt: 2016-01-30 16:39:08)
Polski dziennikarz Piotr Andrusieczko na linii frontu

Polski dziennikarz Piotr Andrusieczko na linii frontu

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

Wystawa pt. „Ukraina — oblicza wojny” ma na celu przedstawienie realiów i prawdziwego oblicza wojny rosyjsko-ukraińskiej. Autorem większości zdjęć, które zostaną zaprezentowane 5 lutego jest Piotr Andrusieczko, dziennikarz roku 2014.

Pomysłodawcą wystawy jest Zbigniew Homza, który realizuje ją z ramienia Stowarzyszenia Nasze Mazury. — Mamy przygotowanych ponad 120 prac, głównie autorstwa Piotra Andrusieczki, choć nie tylko. Wszystkie przedstawiają jeden konkretny temat: wojnę na Ukrainie — mówi organizator wystawy.

Podczas wystaw, na zaproszenie Rady Powiatu, Kętrzyn odwiedzi delegacja z Ukrainy, w tym Wadim Merikov - gubernator, Wiktoria Moskalenko - marszałek województwa, Elżbieta Sielańska - prezes Stowarzyszenia Polaków w Mikołajewie, Taras Kremień i Igor Bryczenko - posłowie Sejmu Ukrainy oraz dobrze już u nas znany Dymitr Baczyński - lekarz, który w Kętrzynie gościł kilka miesięcy temu w ramach pomocy humanitarnej organizowanej przez Nasze Mazury.

— Ta wystawa ma pokazać prawdziwe oblicze wojny na Ukrainie, ale też przestrzec nas przed wojną i jej okrucieństwami. Dodatkowo chcemy poprzez wystawę pokazać, że nasze narody pochodzą z jednych korzeni. Jesteśmy Słowianami, podobnie jak Ukraińcy i Rosjanie, ale też jesteśmy chrześcijanami. To ważne — mówi Zbigniew Homza, prezes Stowarzyszenia Nasze Mazury, a jednocześnie główny organizator wystawy.

Otwarcie wystawy „Ukraina — oblicza wojny” nastąpi 5 lutego (piątek) o godz. 16.00. Prace wystawione będą w Młodzieżowym Domu Kultury w Kętrzynie (MDK) przy ul. Pocztowej 13. Wśród prezentowanych zdjęć znajdą się także te autorstwa dziennikarza roku 2014 - Piotra Andrusieczki, który z pierwszej linii frontu relacjonował wojnę na terenie Ukrainy.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages