Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Jasełkowa melodia dla króla

2016-01-23 10:00:47 (ost. akt: 2016-01-23 13:28:09)

Autor zdjęcia: Monika Szymańska

18 grudnia w SOSW w Kętrzynie uczniowie z zespołów edukacyjno–terapeutycznych zaprezentowali jasełka pt. „Melodia dla Króla”.

Celem przedstawienia było przybliżenie historii Narodzenia Pańskiego i wprowadzenie w nastrój zbliżających się świąt. Dzieci swoim zaangażowaniem oddały hołd Bożemu Dziecięciu i Jego Matce. W jasełkach wzięli udział wszyscy chętni uczniowie, a odgrywane przez nich role pozwalały na zaprezentowanie ich indywidualnych umiejętności. Tradycyjnie mogliśmy oglądać Maryję i Józefa, Aniołów, pasterzy i Mędrców. Główne role Dziadka i Wnuczki odgrywali Łukasz Ciborski i Agnieszka Galanek. Przedstawienie uzupełniały kolędy w wykonaniu zespołu „Malowani Tęczą” pod kierunkiem p. Moniki Grudzińskiej oraz układ taneczny w choreografii p. Agnieszki Małż. Klamrą spinającą całość była prezentacja multimedialna. Jasełka zostały przygotowane według autorskiego scenariusza p. Grażyny Janowicz. P. Ewa Dziekońska – Piłat, p. Zosia Polito, p. Adriana Tokarska oraz stażyści: p. Karolina, p. Diana, p. Adrian dzielnie wspierali aktorów w przygotowaniu przedstawienia.

15 stycznia 2015 r. uczniowie z klas edukacyjno-terapeutycznych wspierani przez zespół „Malowani Tęczą” wzięli udział w XIX Festiwalu Jasełek organizowanym przez Akcję Katolicką w Bazylice św. Jerzego w Kętrzynie. Młodzi artyści, w wieku od 7 do 23 lat, zaprezentowali jasełka pt. „Melodia dla Króla”. Za udział w występie każdy uczestnik otrzymał słodki upominek a grupa zdobyła I miejsce i otrzymała projektor.

19 stycznia 2015 r. uczniowie z klas edukacyjno-terapeutycznych wspierani przez zespół „Malowani Tęczą” wystąpili w Bibliotece Miejskiej w Kętrzynie w Czytelni dla dzieci i młodzieży. Młodzi artyści zaprezentowali jasełka pt. „Melodia dla Króla” dzieciom z klas I i III szkoły podstawowej wzbudzając szczery podziw. Na przedstawienie przybyli też rodzice dzieci. O dobra nagłośnienie zadbał jak zawsze p. Sławomir Kundro. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję podziwiać umiejętności młodszych kolegów z kl. I Szkoły Podstawowej nr 1.

21 stycznia 2015 r. uczniowie z klas edukacyjno-terapeutycznych wspierani przez zespół „Malowani Tęczą” wystąpili w Domu Pomocy Społecznej z okazji Dnia Babci i Dziadka. Młodzi artyści zaprezentowali jasełka pt. „Melodia dla Króla” wzbudzając szczery podziw publiczności. Na zakończenie dzieci złożyły życzenia i obdarowały pensjonariuszy okolicznościowymi laurkami.
Grażyna Janowicz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: slonce1monika

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages