środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Urzędniczka zamieszana w aferę łapówkową ze skazanymi

2016-01-05 09:22:20 (ost. akt: 2016-01-05 15:07:04)
Zdjęcie stanowi ilustrację do tekstu

Zdjęcie stanowi ilustrację do tekstu

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

W połowie maja 2015 roku zatrzymana została urzędniczka z Kętrzyna, która zajmując swoje stanowisko odpowiadała m.in. za rozliczanie godzin przepracowanych przez osoby skazane na prace społecznie użyteczne. Pięć takich osób, zamiast odpracować zasądzoną karę, wolało wręczyć urzędniczce łapówkę. Prokurator wystąpił z aktem oskarżenia wobec całej szóstki.

Przestępstwo jakie popełniła Sara H. polegało na tym, że osoby skazane na karę grzywny występowały do sądu o zamianę tej kary na prace społeczne, a następnie poprzez pośrednika wręczały jej pieniądze w zamian za potwierdzenie, że godziny pracy zostały odrobione.

Urzędniczka w okresie od czerwca 2014 r. do stycznia roku 2015 r.w związku z powyższym miała fałszować m.in. listę obecności. Później komplet dokumentów podsuwała do podpisu dyrekcji MOSiR-u, by te mogły trafić do sądu jako dowód odpracowanych przez osoby skazane godzin społecznych.

Kobieta została zatrzymana przez policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Została przesłuchana i przyznała się do stawianych jej zarzutów przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnioną funkcją publiczną. Prokurator Rejonowy w Kętrzynie zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego.

Poza urzędniczką zarzuty usłyszało jeszcze 5 osób, na których ciążył obowiązek nieodpłatnej kontrolowanej pracy. Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty udzielenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną. Wśród nich Grzegorz P., który pośredniczył w przekazywaniu pieniędzy i podobnie jak Sara H. przyznał się do stawianego mu zarzutu i złożył obszerne wyjaśnienia. Do winy przyznał się także Jarosław J. Pozostali mężczyźni – Bartosz S., Robert S., Rafał Ś. - nie przyznali sie do zarzucanych im czynów.

W ostatni dzień 2015 roku Prokurator Rejonowy w Kętrzynie podjął decyzję o skierowaniu aktu oskarżenia wobec powyższych osób. Ich sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Kętrzynie.

mat. prasowe KWP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sas #1899610 | 31.61.*.* 5 sty 2016 21:01

    Poręczenie chociaż większe niż łapówki?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages