Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Minister nagrodził Edwarda Milewskiego z Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie

2015-12-27 12:06:44 (ost. akt: 2015-12-27 12:38:04)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

MSWiA nagrodziło policjantów, strażników granicznych i strażków, którzy wykazali się zdecydowaniem w działaniu, odwagą i profesjonalizmem.

Na początku grudnia 2015 roku wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński poinformował, że resort przeznaczy ponad milion złotych na nagrody dla funkcjonariuszy. Zaznaczył, że otrzymają je ci, którzy cechują się szczególnymi osiągnięciami w służbie, wykazali się męstwem lub ponadprzeciętnym zaangażowaniem dla dobra obywateli i ojczyzny.

Nagrody otrzyma w sumie 445 funkcjonariuszy: 305 funkcjonariuszy policji, 90 strażaków, 44 pograniczników i 6 funkcjonariuszy BOR-u. W większości wnioski o nagrody zostały przesłane przez przełożonych funkcjonariuszy. 35 nagród przyznano na wnioski samorządowców, organizacji pozarządowych, mieszkańców, a także dziennikarzy.

Wśród nagrodzonych jest st. chor. sztab. SG Edward Milewski z Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie, który jest jednym z kilku współautorów książki „Żołnierze KOP i SG zamordowani w ramach Zbrodni Katyńskiej 1940”. Publikacja jest efektem wielomiesięcznej pracy i ma na celu upamiętnienie ofiar Zbrodni Katyńskiej, żołnierzy i funkcjonariuszy polskich formacji granicznych.

Właśnie za tą publikację minister Zieliński nagrodził na wniosek Federacji Rodzin Katyńskich: st. chor. sztab. SG Edwarda Milewskiego z Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie, ppłk. SG Jana Nikołajuka z Placówki SG w Czeremsze, mjr SG Artura Ochała z Morskiego Oddziału SG oraz st. chor. sztab. SG Agnieszki Markiewicz-Cybulskiej z Podlaskiego Oddziału SG.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. cywil_SG #1896545 | 89.228.*.* 3 sty 2016 13:17

    Napisanie książki - OK. Ale czy to jest "szczególne osiągnięcie w służbie" lub "zdecydowanie w działaniu, odwaga i profesjonalizm"? Nagroda za to?? A jaki to ma związek z jego pracą, szumnie zwaną służbą??

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages