Polacy za silni dla rywali

2015-12-20 19:25:46(ost. akt: 2015-12-20 20:09:32)

Autor zdjęcia: Marek Szymański

Ten weekend należał do młodych reprezentantów Polski, którzy ostatecznie wygrali turniej o Mistrzostwo Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej rozgrywany w dniach 18-20 grudnia w Kętrzynie. Nasi kadeci okazali się bezkonkurencyjni.
Hala MOSiR w Kętrzynie była przez ostatnie trzy dni areną siatkarskich zmagać chłopców do 17 lat. Kadeci z Polski, Rosji, Estonii. Białorusi i Łotwy stoczyli ze sobą mecze, w których nie zabrakło wielkich emocji. Bezkonkurencyjni okazali się podopieczni Macieja Zendeła, którzy wygrali wszystkie cztery spotkania, nie tracąc ani jednego seta.

Turniej zainaugurowały w piątek reprezentacje Rosji i Białorusi. W tym pierwszym meczu młodzi Rosjanie wygrali 3:0 ze swoimi rówieśnikami z Białorusi. Co ciekawe każde następne z pozostałych spotkań kończyło się... takim samym wynikiem. I tak w piątek Estończycy wygrali z Łotyszami, Polacy z Białorusinami, a na zakończenie turniejowego dnia Rosja pokonała Estonię. Rzecz jasna po 3:0.

Drugi dzień mistrzostw zaczął się i skończył od zwycięstw Polaków. Najpierw pokonali oni Estonię, a potem najsłabszą jak się okazało Łotwę. Oczywiście po 3:0. Takim samym stosunkiem wygranych setów zakończyły się mecze Rosji z Łotwą i Estonii z Białorusią. Wiadomo było już, że trzeci dzień, a nawet ostatni mecz wyłoni prawdziwego zwycięzcę turnieju.

Niedziela przy ul. Kazimierza Wielkiego 12A rozpoczęła się od wygranej młodych Białorusinów z Łotyszami. Punktem kulminacyjnym mistrzostw było spotkanie wieńczące turniej. Przy pełnych trybunach i gorącym dopingu podopieczni trenera Zendeła rozgromili siatkarzy z Rosji w trzech setach, z czego tylko w ostatnim nasi rywale nawiązali walkę do końca. Polacy wygrali swoje partie do 12, 15 i 23, ostatecznie wygrywając Mistrzostwa bez straty seta!

Podsumowując cały turniej należałoby pochwalić organizatorów za organizację, zawodników za sportową i zaciętą atmosferę, a kibiców za wspaniały doping. To był kolejny turniej młodzieżowy rozgrywany w Kętrzynie, który udowodnił, że nawet takie mniejsze ośrodki są w stanie zorganizować imprezę sportową na wysokim poziomie. A przynajmniej Kętrzyn sobie z tym radzi.

18 grudnia (piątek): Białoruś – Rosja 0:3 (17:25, 20:25, 22:25), Estonia – Łotwa 3:0 (25:12, 25:14, 25:21), Polska – Białoruś 3:0 (25:22, 25:21, 25:20), Rosja – Estonia 3:0 (25:18, 25:17, 25:8).
19 grudnia (sobota): Estonia – Polska 0:3 (22:25, 20:25, 11:25), Łotwa – Rosja 0:3 (19:25, 13:25, 21:25), Białoruś – Estonia 0:3 (22:25, 21:25, 20:25), Polska – Łotwa 3:0 (25:12, 25:17, 25:19).
20 grudnia (niedziela): Łotwa – Białoruś 0:3 (17:25, 18:25, 17:25), Rosja – Polska 0:3 (12:25, 15:25, 23:25).