Koszykarki z Wilkowa w półfinałach!

2015-12-15 08:14:58(ost. akt: 2015-12-15 08:22:00)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Lidzbarku Warmińskim odbył się niezwykle zacięty, emocjonujący i stojący na bardzo wysokim poziomie turniej koszykówki.
Była to już faza ćwierćfinałów mistrzostw województwa szkół podstawowych dziewcząt. Grały 3 bardzo dobre zespoły, a do szczebla półfinałowego mogły awansować tylko dwa. Ostatecznie uczennice SP Wilkowo osiągnęły zamierzony cel, dzięki bardzo dobrej grze.

W pierwszym meczu pokonały SP 4 Lidzbark Warmiński 34:28, mimo że po dwóch kwartach minimalnie przegrywały. Jednak świetna 3 kwarta spowodowała, że w czwartej części można było dać odpocząć przed kolejną grą pierwszej piątce zespołu.

Mecz o I miejsce praktycznie rozstrzygnął się już w drugiej minucie. Ostro sfaulowana została liderka Wilkowa Kornelia Kuberska i przez dwie kwarty SP 3 Lidzbark osiągnął ogromną przewagę. Wilkowianki dopiero w przerwie meczu zdołały się uspokoić, zmobilizować i w kwarcie 3 i 4 systematycznie odrabiały straty. Mecz zakończył się minimalna przegraną 22:26. Gra w końcówce pokazała, że w półfinale wojewódzkim wynik może być zupełnie odwrotny.

Określenie "koszykarki" może być jednak traktowane nieco na wyrost. Te same zawodniczki przed tygodniem wygrały podobny ćwierćfinał w piłce ręcznej.