Dobrze wypadły młode siatkarki Wilczka na turnieju w Elblagu

2015-12-01 10:16:55(ost. akt: 2015-12-02 07:20:29)

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Z sukcesami zakończył się start w Elbląskim Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt – „II Salwator CUP 2015” najmłodszych zawodniczek LUKS „Wilczek” Wilkowo (rocznik 2005 i 2006).
Wśród bardzo licznie przybyłych reprezentacji Elbląga, Ełku, Sopotu i Czaplinka wystąpiło też 7 dziewczynek z Wilkowa (ogółem rywalizowało 120 dziewcząt). Młode siatkarki Wilczka walczyły w dwóch kategoriach: „dwójki - 2005” (startowało 20 par) i „single - 2006” (startowało 18 zawodniczek). Ze względu na dużą ilość meczów organizator ustalił, że sety grane były do 11 punktów. W „dwójkach” mecze grane były do 2 wygranych setów, a w „singlach” grano po jednym secie.

Na początku zawodniczki podzielono na grupy gdzie grano „każdy z każdym”, a później zespoły walczyły systemem pucharowym i o kolejne miejsca. Pomimo bardzo sprawnej organizacji turniej trwał od godziny 10.00 do godz. 19.00. W tym czasie każdy zagrał po siedem meczów.

W tych zmaganiach bardzo dobrze wypadły nasze reprezentantki. W kategorii „dwójek” – zwyciężyła para Katarzyna Olszewska/Oliwia Kuberska (bez straty seta); VI miejsce wywalczyła para Martyna Kubaczka i Michalina Zapolska (przegrały mecz o wejście do półfinału właśnie z koleżankami z klubu). Natomiast w kategorii „singli” dziewczęta wywalczyły miejsca: II – Daria Koziorzemska (mecz finałowy przegrała na przewagi mając też piłki meczowe); V – Nikola Pędzich; XIII – Alicja Kasprzak (mecz o XIII był najdłuższym meczem turnieju i zakończył się dopiero przy wyniku 28-26 dla Alicji, normalnie grały do 11 punktów).

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy słodycze i upominki. Był to pierwszy w tym sezonie występ „Wilczka” w tej kategorii. A już w najbliższą sobotę i niedzielę kadetki i młodziczki wyjadą na mecze ligowe do Olsztyna.