Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Uczennica z Windy najlepsza w konkursie plastycznym

2015-11-13 16:00:42 (ost. akt: 2015-11-13 15:50:51)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursów plastycznego i muzycznego „Bezpieczna i przyjazna droga przez cały rok”. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, organizatorzy zapoznali się ze wszystkimi zgłoszonymi pracami. Już wiadomo, dla kogo piątek 13-go okazał się szczęśliwy. Wśród najlepszych uczniowie z Windy i Kętrzyna.

Wychowanie komunikacyjne jest niezmierne ważne. Zasady wpajane dzieciom od najmłodszych lat, poparte przykładami własnego dobrego zachowania są gwarancją ich bezpieczeństwa. Zadaniem rodziców, wychowawców ale także policjantów jest nauka bezpiecznego zachowania się na drodze.

Nauka poprzez zabawę jest najlepszym sposobem na dobry przekaz dlatego we wrześniu br. policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z Wojewódzkim Zarządem Dróg w Olsztynie dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych zorganizowali dwa konkursy plastyczny i muzyczny „Bezpieczna i przyjazna droga przez cały rok”.

Chociaż wybór nie był łatwy spośród setek przepięknych prac zgłoszonych do konkursu plastycznego wybrano 13. Prace te zostaną zamieszczone w kalendarzu i będą cieszyły nasze oczy przez cały 2016 rok. Najważniejsze dla nas jednak jest to, że w konkursie plastycznym najlepsza okazała się Angelika Szuchalska (klasa II) z Zespołu Szkół w Windzie, zaś piąty był Wojciech Tromczyński (klasa III) z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Klucz” w Kętrzynie.

Uroczyste wyróżnienie laureatów obu konkursów oraz wręczenie nagród odbędzie się 23 listopada 2015 o godzinie 12.30 podczas Warmińsko - Mazurskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie. Podczas spotkania będzie możliwość obejrzenia zwycięskich prac plastycznych, które organizatorzy konkursu zaprezentują w formie wystawy.

Wyróżnione prace plastyczne zostaną zamieszczone w kalendarzu na 2016 rok a zwycięska piosenka („Bezpieczna piosenka” Gabrieli Kalinowskiej z klasy II a Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Zespole Szkół we Fromborku) zostanie nagrana w profesjonalnym studiu radiowym oraz będzie emitowana na antenie Radia Olsztyn.
Źródło: KWP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. herbi #1859781 | 89.228.*.* 17 lis 2015 20:10

  Przepraszam, ale nie rozumiem, czy w Windzie wrony zawracają ? Czy w Windzie nie powinna znaleźć się żadna zdolna osoba ( dorosła czy dziecko )? Może to " biedne dziecko " ma głęboko w gdzieś zapyziałe mieszkanko komunalne w metropolii Kętrzyńskiej i woli być u SIEBIE w SWOIM RODZINNYM DOMU, a nie na łasce dobrego gospodarza. Kopaczko z wielkiej metropolii nie wszystkim musi się podobać to co tobie, włącz myślenie, bo swoim nie przemyślanym wpisem upokarzasz wszystkich mieszkańców Windy

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kopaczka #1859533 | 188.146.*.* 17 lis 2015 13:52

  co za biedne dziecko...jak można mieszkac w windzie....co z mieszkaniami komunalnymi??? cokolwiek ale nie w windzie...ludzie jest 21 wiek......szok

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages