Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Uwaga na oszustów działających metodą "na wnuczka"

2015-07-02 19:15:12 (ost. akt: 2015-07-02 19:19:19)

Autor zdjęcia: materiały policji

Zwykle zaczyna się podobnie. Odbieramy telefon, a rozmówca pyta, czy go poznajemy. Okazuje się, że dzwoni wnuczek, kuzynka lub ktoś z grona znajomych. Mówi, że pilnie potrzebuje gotówki i zwraca się do nas z prośbą o pożyczkę.

Zaznacza jednocześnie, że sam nie może przyjść po pieniądze, więc gotówkę odbierze jego znajomy. Po jakimś czasie okazuje się, że z prośbą o pożyczkę nie zwracał się do nas nikt z rodziny, ale to przestępcy wykorzystali naszą ufność i życzliwość. Przekonało się o tym już wiele starszych osób, które oszustom podającym się za ich krewnych oddawali oszczędności całego życia. Policjanci radzą co zrobić, by nie paść ofiarą oszustów.

Takie sytuacje zdarzają się od jakiegoś czasu na terenie naszego województwa. Złodziej badając „grunt” najpierw dzwoni do swojej przyszłej ofiary, przedstawiając się za wnuczkę lub wnuczka. Na początku rozmowy przeprasza, że długo się nie kontaktował. W tej chwili ma jednak pilną sytuację w swoim życiu i potrzebuje natychmiast pieniędzy. Treścią takich rozmów jest np. wypadek samochodowy, zakup drogiego leku, lub też okazyjny zakup dobrego samochodu. W czasie takiej rozmowy przestępca sonduje możliwości finansowe ofiary i prosi o pilne zorganizowanie pieniędzy. W chwili, kiedy uzyska zgodę na pożyczkę umawia się na spotkanie. Na spotkanie przychodzi znajomy wnuczka lub wnuczki. Wcześniej znajomy ten dokładnie jest opisany, znane rozmówcy jest również jego imię i nazwisko, oczywiście fikcyjne i zmyślone.

Ofiara orientuje się, że została oszukana dopiero, kiedy zadzwoni do prawdziwego krewnego, za którego podawał się oszust. Niestety to ciągle działa, starsze osoby przez swoją łatwowierność tracą dorobek całego życia. Zdarza się, że są to pieniądze w kwocie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. To bardzo smutne i przerażające jak łatwo możemy stać się łupem zwykłych oszustów. Pokrzywdzeni stracą pieniądze, niejednokrotnie dorobek życia.

Aby uniknąć takich sytuacji i nie paść ofiarą oszustów policjanci apelują o ostrożność! Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukać !!!

Pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach:
• W przypadku telefonicznej prośby o pożyczkę zawsze sprawdźmy, czy nasz krewny faktycznie potrzebuje pomocy finansowej. Nawet wtedy, gdy rozmowa nie wzbudzi naszych podejrzeń, lepiej się upewnić i nie uprzedzając krewnego oddzwonić do niego na znany nam wcześniej numer.
• Jeżeli decydujemy się na udzielenie pożyczki, pieniądze należy przekazywać tylko tej osobie, która zwraca się z do nas z prośbą, a nie przysłanym przez nią znajomym. Najlepiej robić to w obecności innego członka rodziny lub kogoś ze znajomych. NIE PRZEKAZUJEMY GOTÓWKI ŻADNYM OBCYM OSOBOM – ZNAJOMYM LUB KOLEGOM NASZEGO KREWNEGO.

- nie udzielaj żadnych informacji przez telefon, szczególnie swoich danych personalnych, numerów kont bankowych i haseł do nich, nie mów o swoich planach życiowych, czy członkach rodziny.

• W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że z prośbą o pożyczkę zwrócił się nie członek rodziny, ale podający się za niego oszust lub gdy dzwoniąca osoba postępuje w podany powyżej sposób, należy natychmiast powiadomić policję dzwoniąc pod numer 997 lub 112 (z telefonów komórkowych).

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (201) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Carlos Oscar #2943476 | 64.145.*.* 4 lip 2020 02:54

  Witaj widzu Jesteśmy profesjonalnymi traderami, zarabiającymi na rynku walutowym i binarnym dla inwestorów tygodniowo, z przyjemnością opowiemy Ci więcej o naszej platformie inwestycyjnej, w której możesz inwestować środki już za 200 USD i zacząć zarabiać 2000 USD co tydzień, wiele osób skorzystało z tej inwestycji zaoferuj przed i podczas tego wirusa convid-19, jeśli masz problemy finansowe z powodu tego koronawirusa i potrzebujesz pomocy w opłaceniu rachunków, po prostu wybierz odpowiedni plan inwestycyjny dla siebie i zacznij zarabiać co tydzień 200 $, aby zarobić 2000 $ w ciągu 7 dni 300 $, aby zarobić 3000 $ w ciągu 7 dni 500 $, aby zarobić 5000 $ w ciągu 7 dni 1000 $, aby zarobić 10000 $ w 7 dni 5000 USD, aby zarobić 50 000 USD w ciągu 7 dni Aby rozpocząć inwestycję już teraz WhatsApp: +15022064419 lub e-mail tradewithcarlos2156@gmail.com

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Susan Benson #2941209 | 185.189.*.* 30 cze 2020 12:55

  Witaj, potrzebujesz wsparcia finansowego? Czy potrzebujesz pożyczki? Jestem Susan Benson z Sunshine Financial Group. Jestem pożyczkodawcą i doradcą finansowym. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe, pożyczki hipoteczne i wiele innych). Udzielamy pożyczek zarówno długoterminowych, jak i krótkoterminowych, pożyczek zabezpieczonych i niezabezpieczonych o przystępnej stopie procentowej wynoszącej 3% rocznie. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej usługi, możesz po prostu napisać do nas pocztą: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com lub wysłać wiadomość bezpośrednio na WhatsApp lub Telegram za pośrednictwem: +447903159998 i natychmiast otrzymać odpowiedź. Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i dokładamy wszelkich starań, aby pomóc Ci poprawić swoje długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe, ponieważ stabilność finansowa jest naszym ostatecznym celem. W związku z tym, co dzieje się na całym świecie, wiele osób boryka się z przedwczesnymi wyzwaniami finansowymi, niektórym z takich powodów trudno jest uzyskać pożyczkę w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych. Możemy Ci pomóc w rozwiązaniu problemów finansowych, po prostu napisz do mojej firmy, a my pomożemy Ci z pożyczką. Pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Kiedy składasz wniosek u nas, składasz wniosek w zaufanej firmie, która dba o Twoje potrzeby finansowe, naszym najwyższym priorytetem jest stabilność finansowa. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku pożyczki za pośrednictwem: E-mail: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) LUB; WhatsApp: +447903159998 Możesz do nas napisać w dowolnym miejscu i czasie. 2020 © ️ Wszelkie prawa zastrzeżone

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Camilla Karlsen #2939369 | 197.210.*.* 25 cze 2020 23:18

  DZIEŃ DOBRY; Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy wszystkie rodzaje usług pożyczkowych: pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe, pożyczki hipoteczne, pożyczki samochodowe, pożyczki konsolidacyjne, pożyczki na spłatę rachunków i wiele innych. Potrzebujesz pożyczki na sfinansowanie swojego projektu? Możemy wesprzeć cię pożyczką na realizację twoich projektów, takich jak: budowa twoich domów, biur, gospodarstw rolnych, a także finansowanie twoich projektów turystycznych, twojej firmy lub projektu, na który potrzebujesz finansowania zewnętrznego. Potrzebujesz funduszu inwestycyjnego? Możemy inwestować w twoje duże projekty. Jest to zarezerwowane dla firm poszukujących inwestorów do finansowania swoich projektów badawczych, projektów nieruchomości, przejęć i innych potrzeb biznesowych. WYBIERZ NAJLEPSZE OPCJE POŻYCZKI TERAZ !!! Aby uzyskać więcej informacji o naszych usługach, skontaktuj się z nami za pośrednictwem tego adresu e-mail: novaglobalfinances@gmail.com Co oferujemy; Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe. Oferujemy zarówno pożyczki zabezpieczone, jak i niezabezpieczone, a także możesz ubiegać się o pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe według bardzo rozsądnej stopy procentowej. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Możemy pomóc! NOVA GLOBAL FINANCIAL SERVICES jest spółką zależną jednej z najsilniejszych grup finansowych w Europie i na świecie z dużym kapitałem. Realizujemy strategię bycia obecnym tam, gdzie jest wzrost, łączenia klientów z możliwościami, które stwarza, pomagania firmom w rozwoju, rozwijania się gospodarek i realizacji celów przez osoby prywatne. Działamy od wielu lat i udzielamy niezliczonych pożyczek w naszych czasach . Wyślij wniosek pożyczki teraz !!! Imię i nazwisko: Camilla Karlsen (pracownik centrum pożyczkowego) Adres kontaktowy: novaglobalfinances@gmail.com Kontakt WhatsApp / Telegram: +33751156474

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. kataryna #2936925 | 196.54.*.* 22 cze 2020 00:20

  Szukasz pilnej pożyczki hipotecznej? Czy odmówiono ci pożyczki z banku lub innej firmy finansowej? Potrzebujesz pomocy finansowej? Czy potrzebujesz pożyczki, aby spłacić rachunki, kupić dom lub Konsolidować swój dług i być wolnym od długów? Czy chcesz mieć własną firmę i potrzebujesz pomocy w zakresie pożyczek finansowych? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szybką i niezawodną pożyczkę o niskim oprocentowaniu 3%. Chętnie pomożemy Ci w udzieleniu pożyczek biznesowych lub osobistych, przystępnego planu spłaty z dobrą historią kredytową. Oferujemy pożyczkę po przystępnej stopie procentowej. jeśli tak, skontaktuj się z Tamarą Johnson, aby uzyskać więcej informacji ... Kontaktowy adres e-mail: E-mail: katarzyna.kaykoloanfirm@gmail.com

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Norah Swan #2935888 | 82.102.*.* 19 cze 2020 23:36

  Witam Panie i Panowie Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? Wiele osób boryka się z nieterminowymi wyzwaniami finansowymi, a większość z nich nie jest w stanie uzyskać pożyczki kapitałowej w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych z powodu wysokiego oprocentowania, niewystarczającego zabezpieczenia, stosunku zadłużenia do dochodu, niskiej zdolności kredytowej lub z innych przyczyn. Jeśli potrzebujesz pilnej pożyczki, radzę skontaktować się z moją firmą, a my pomożemy ci z pożyczką, na którą zasługujesz. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe, pożyczki hipoteczne i wiele innych), oferujemy pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, a także możesz pożyczyć do 20 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Po więcej informacji; oto nasze dane kontaktowe. Kontaktowy adres e-mail: novicapfinancialservices@gmail.com Nume r kontaktowy: +31642117819 (WhatsApp) Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (201)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages