Trumiński młodzieżowym mistrzem Polski w taekwondo olimpijskim

2015-06-28 21:18:09(ost. akt: 2015-06-29 09:01:42)
Artur Trumiński (Tygrys Kętrzyn, w ciemnym stroju) na najwyższym podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Artur wygrał w kategorii do 87 kg.

Autor zdjęcia: Marek Szymański

Artur Trumiński, zawodnik klubu Tygrys Kętrzyn zdobył tytuł młodzieżowego mistrza Polski. Trumiński wygrał w kategorii do 87 kg.
W Mistrzostwach Polski, które w dniach 27-28 czerwca odbyły się w hali kętrzyńskiego MOSiR-u zawodnicy klubu Tygrys Kętrzyn zdobyli łącznie trzy medale. Trumiński jako jedyny zdobył medal z najbardziej cennego kruszcu. Zawodnik ten startował podczas drugiego dnia zawodów, podczas którego w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (28.06) brązowy medal zdobył startujący w kategorii do 69 kg Krystian Szczepankowski.

Pierwszego dnia turnieju w Mistrzostwach Polski Juniorów srebrny medal zdobyła Sara Masiewicz. Reprezentantka Tygrysa zdobyła tytuł wicemistrzowski w kategorii do 46 kg.

W trakcie obu części turnieju wystartowało ponad 300 zawodników i zawodniczek z całej Polski.