Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Radna z Kętrzyna Wolontariuszką za 2014 rok!

2015-06-14 15:29:22 (ost. akt: 2015-06-14 16:44:12)
Statuetka dla Wolontariuszki 2014 roku przypadła Agnieszce Roszig.

Statuetka dla Wolontariuszki 2014 roku przypadła Agnieszce Roszig.

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Ogólnopolski konkurs „Barwy Wolontariatu" odbył się już po raz czternasty. Konkurs corocznie organizuje Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce, laureatów i wyróżnionych honoruje Prezydent Rzeczypospolitej.

Spośród 10 reprezentujących różne środowiska wolontariuszy w finale ogólnopolskiego konkursu Barwy Wolontariatu najlepszą okazała się Agnieszka Roszig. Radna gminy Kętrzyn i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Mazurska Kosaczewina działa społecznie od 2009 roku, kiedy inicjowała powstanie Stowarzyszenia Mazurska Kosaczewina. Działalność stowarzyszenia skupia się głównie na aktywizowaniu społeczności lokalnej, integracji międzypokoleniowej, kultywowaniu tradycji i dziedzictwa kulturowego regionu.

W roku 2011 Agnieszka Roszig była inicjatorką powstania amatorskiego zespołu ludowego Mazurska Kosaczewina. W swojej działalności stawia na współpracę z organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury i samorządem gminy Kętrzyn. W roku ubiegłym z jej inicjatywy na cmentarzu w Koczarkach odsłonięto tablicę upamiętniającą ofiary (jeńców i robotników przymusowych) pobliskiego stalagu założonego przez Niemców w 1944 roku.

Druga w konkursie była Martyna Foethke, która działa w stowarzyszeniu osób po endoprotezoplastyce biodra i pomaga osobom niesprawnym ruchowo. III miejsce przypadło wolontariuszom Ekoklubu Koniczyna działającym przy Zespole Szkół nr 3 w Pabianicach. W finale województwo warmińsko-mazurskie reprezentowały ponadto panie Iwona Januszko, wolontariuszka Szkolnego Koła Caritas w Gimnazjum nr 3 i XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie oraz Malwina Stępka, nominowana przez Oddział Terenowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostródzie.

Od 2007 roku patronem konkursu jest Prezydent Rzeczypospolitej, który przyznaje wolontariuszom wyróżnienia. W tym roku w jego oczach zyskali uznanie i szacunek za podejmowane działania społeczne zdobyły Katarzyna Sierpotawska oraz Monika Drogosiewicz, które od prawie 20 lat organizują wakacyjne wyjazdy dla dzieci z chorobą nowotworową.

Tegoroczna Gala odbyła się 8 czerwca w siedzibie Domu Kultury PROM w Warszawie. Zorganizowana została we współpracy z Fundacją Orange oraz Kancelarią Prezydenta RP. Uroczystość uświetnili występem muzycznym Anna i Jacek Przybysz.

Źródło:
http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosc/1640560.html#
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xxx #1755850 | 83.24.*.* 16 cze 2015 21:37

  gdyby nadal pracowała w Urzędzie Miasta to Sz.P. Burmistrz mógłby mówić, że to jego zasługa, a tak nic. Gratuluję Pani Agnieszko

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zofia #1754293 | 89.229.*.* 14 cze 2015 19:54

  Szkoda ,że nie ma zdjęć z wręczenia statuetek.Ciekawe jaką kreację tym razem przyodziała :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages