Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

XIV Międzynarodowy Rajd Rowerowy

2015-05-21 19:27:01 (ost. akt: 2015-05-21 19:28:06)

Autor zdjęcia: Luiza Kołodziej // Starostwo Powiatowe w Kętrzynie

Powiat Kętrzyński wraz z Rejonem Prawdinsk rokrocznie organizuje Międzynarodowy Rajd Rowerowy. To wspaniała tradycja, która w zeszłym roku otrzymała od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego certyfikat „Produkt Warmii i Mazur”. W tym roku udział w Rajdzie wzięło niespełna 60 kolarzy, którzy do pokonania mieli dystans blisko 40 km.

16 maja już po raz czternasty odbył się Międzynarodowy Rajd Rowerowy zorganizowany w ramach współpracy międzynarodowej Powiatu Kętrzyńskiego z Rejonem Prawdinsk z Obwodu Kaliningradzkiego. Rajd rozpoczął się po stronie rosyjskiej. Uczestnicy zostali przywitani przez Igora Kowalewa - wicekonsula rosyjskiego z Gdańska, wicestarostę Sławomira Jarosika oraz Wladimira Bakalina - szefa Administracji Rejonu Prawdinsk, który był równocześnie gospodarzem i uczestnikiem Rajdu.

W Rajdzie uczestniczyli mieszkańcy Powiatu Kętrzyńskiego, Rejonu Prawdinsk oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Trasę Prawdinsk – Barciany pokonało blisko 60 miłośników jazdy na rowerze, a do przejechania był dystans niemal 40 kilometrów. I choć najmłodsi musieli z czasem przesiąść się do busa to ich wytrwałość budziła uznanie w oczach starszych uczestników.

Meta i oficjalne zakończenie rajdu odbyło się na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Barcianach. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a uroczystość umilił występ grup tanecznych działających przy Kętrzyńskim Centrum Kultury.
Podczas zakończenia imprezy wręczono także puchary dla najszybszych uczestników rajdu. W wyścigu, który odbył się na kilkukilometrowym odcinku pomiędzy Michałkowem, a Barcianami, triumfował Maciej Maraszkiewicz, który wyprzedził Filipa Smolińskiego i Aleksandra Sierpikowa z Obwodu Kaliningradzkiego. Wśród kobiet najszybsza była Marta Sukiennik, która wyprzedziła Elenę Maslową. Wręczenia nagród dokonali: Wicestarosta Sławomir Jarosik, wicekonsul Rosji z Gdańska Igor Kowalew, szef administracji Rejonu Prawdinsk Wladimir Bakalin oraz wicekonsul RP w Kaliningradzie Andrzej Sobczak.
Współorganizatorem XIV Międzynarodowego Rajdu Rowerowego Kętrzyn – Prawdinsk był Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

Luiza Kołodziej
Polub nas na Facebooku:

Źródło: LuizaKolodziej

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Aga #1741255 | 89.229.*.* 26 maj 2015 08:40

    Brawo Martucha!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages