Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Drużyna PCE po raz kolejny mistrzami pierwszej pomocy przedmedycznej

2015-05-12 11:55:51 (ost. akt: 2015-05-12 12:04:11)

Autor zdjęcia: Ireneusz Cioch

30 kwietnia w kętrzyńskim Amfiteatrze odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej organizowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kętrzynie.

Drużyna z Powiatowego Centrum Edukacyjnego w składzie: Cezary Ponder (kapitan), Patryk Zych, Marcin Drzewiecki, Radosław Doroszko, Michał Buraczewski, Patryk Dudziński, Igor Ślubowski oraz Paweł Bociej wykazała się największą znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy, zajmując I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Na pętli pozoracyjnej zespoły musiały zmierzyć się z niezwykle realistycznymi zdarzeniami, np. z urazami brzucha, atakiem padaczki czy złamaniem otwartym przedramienia. Ponadto na jednej ze stacji drużyny musiały wykazać się wiedzą dotyczącą resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Uczestników oceniano za umiejętność ratowania życia, wezwanie kwalifikowanej pomocy, fachowe udzielanie pierwszej pomocy, umiejętność samodzielnego działania każdego uczestnika, ale i kierowanie pracą zespołu ratowniczego, za co gratulacje należą się Cezaremu Ponderowi. Opiekunką zwycięskiej drużyny była Wiesława Walentynowicz. Należy dodać, że to nie pierwszy sukces drużyny z PCE i mamy nadzieję, że nie ostatni.

Wiesława Walentynowicz

Polub nas na Facebooku:

Źródło: IREK

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages