Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Uczniowie kl. II b w Kruszewcu pracują w grupach...

2015-04-25 22:06:49 (ost. akt: 2015-04-25 22:07:49)

Autor zdjęcia: Elwira Żukowska

Co daje praca w grupach? Praca w grupach daje wiele korzyści dla uczniów m.in. kształci umiejętność komunikowania i współpracy. Uczy przestrzegania przyjętych zasad. Pomaga stać się odpowiedzialnym za swoje nauczanie, a także wzmacnia wiarę we własne możliwości.

Jest to także szansa na pokonywanie własnej nieśmiałości, gdyż wspólna praca zachęca, a czasem zmusza do dyskusji. Ćwiczenia wykonywane w grupach są świetnym przygotowaniem też do dorosłego życia, n.p.: w rodzinie, w pracy, gdzie konieczne jest liczenie się ze zdaniem drugiego człowieka. Praca zespołowa uczy wzajemnej pomocy, pokazuje na czym polega partnerstwo i solidaryzuje całą grupę. Warunkiem dobrej i owocnej pracy jest też odpowiedni dobór członków grupy.

Dobrze by byli wybrani w zależności od założonych celów. Raczej nie powinno się pozwalać dzieciom na decydowanie o tym. Lepsze już byłoby losowanie grup, bardziej to integruje zespół i daje możliwości poznawania innych, czasami tych, którzy nie są akceptowani w klasie.
Elwira Żukowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages